20 urodziny wyszukiwarki Google!

Wrz 27, 2018

Trochę historii i spojrzenie w przyszłość
Najpopularniejsza wyszukiwarka świata ma już 20 lat – aż nie chce się wierzyć, ale wyszukiwarka Google działa już od 27 września  1998 r. Wielu z nas każdy dzień zaczyna od kubka kawy i „odpalenia Wujka Google” – robimy to wręcz automatycznie, gdy zamierzamy odnaleźć jakąś informację w Internecie.

Przez te wszystkie lata zmienił się zarówno wygląd jak i możliwości wyszukiwarki Google, a przede wszystkim ogromnie rozszerzył się wachlarz oferowanych przez nią usług.  Zarówno prezentacja wyników wyszukiwania jak i reklama oraz usługi lokalizacji, zmieniały się w czasie dążąc do optymalizacji w prezentacji wyników dla użytkownika.
Google nie zwalnia – nadal chce się rozwijać, kształtując trendy i wpływając na upodobania użytkowników – skupia się nad rozwijaniem i wdrażaniem sztucznej inteligencji oraz tzw. wyszukiwania obrazem. Wyniki swoich prac na pewno udostępni w bardzo przystępnej formie – Internet jest dla wszystkich, a Google zawsze ma być narzędziem o działaniu intuicyjnym.
Google Doodle
Wszyscy go widzieliśmy nawet nie zdając sobie z tego sprawy – Google Doodle to zabawny obrazek, animacja albo filmik zamieszczany na głównej stronie wyszukiwarki Google. Najczęściej jest związany z bieżącymi wydarzeniami, przypominając o nich w niekonwencjonalny sposób.
Pierwszy Google Doodler powstał już w roku 1998 – wtedy, założyciele Google wyjeżdżali na festiwal Burning Man i wstawili na stronę główną swoje wyszukiwarki obrazkową informację o swojej nieobecności. Pomysł obrazków skorelowanych z logo Google  spotkał się z entuzjazmem odbiorców i został kreatywnie rozwinięty w następnych latach. Postały tysiące obrazków, a w Halloween 2000 r. Google zamieścił pierwszy animowany Google Doodler.  W 2011 r. – specjalnie z okazji 122 rocznicy urodzin Charliego Chaplina – Google udostępnił pierwszego Doodlera z filmem.  W 2015 r. uczcił Dzień Ziemi Doodlerem z quizem – zrobił to oczywiście w swoim stylu: pytania miały niekoniecznie naukowy charakter.
 
Jak Google uczcił swoje 20 urodziny
Google opowiada o urodzinach swojej wyszukiwarki za pomocą słynnego Google Doodle. Filmik zamieszczony przez firmę opowiada o historii i wartościach firmy w formie filmiku skompilowanego właśnie z Google Doodle – obrazkowych, animowanych, wskazujących na ciekawe zdarzenia, tematy ale też mówiących o uczuciach. Lekka forma zawiera przekaz skupiający się na poszerzaniu wiedzy dzięki łatwemu dostępowi do informacji lecz zwraca przy tym uwagę na podmiotowość człowieka.
Dla bardziej dociekliwych Google przygotował wirtualna wycieczkę po garażu, w którym zaczęła się historia firmy – rowery i komputery, tablice i piłeczki – jednym słowem twórczy chaos, który pozwolił na wyzwolenie kreatywności, cechującej firmę Google do dnia dzisiejszego.
Google ma obecnie biura w ponad 60 krajach na całym świecie – w 160 różnych lokalizacjach. Mimo tak ogromnego rozrostu firmy nadal na pierwszym miejscu stawiana jest kreatywność.  Nawet obecnie w poszczególnych oddziałach Google pomieszczenia wspólnej pracy i spotkań pracowników mają swoje unikatowe nazwy pochodzące np. od nazw browarów, kodów błędów komputerowych, czy jak np. w Polsce od nazw gór i dzielnic Warszawy.

Przeczytaj także:

Projektowanie logo firmy – jak zrobić to dobrze?

Projektowanie logo firmy – jak zrobić to dobrze?

Logo - czyli najważniejsze etapy projektowania, najlepsze kreatory do tworzenia i historie sławnych logotypów. Czym jest logo, jakie powinno być i do czego tak właściwie służy? – to najczęstsze pytania, jakie przedsiębiorcy zadają profesjonalnym grafikom, chcąc jak...

Konkursy na Facebooku – czy warto i jak się do tego zabrać?

Konkursy na Facebooku – czy warto i jak się do tego zabrać?

Konkursy na Facebook’u to temat, który od dawna wzbudza ogromne zainteresowanie. Wywołują one zarówno wśród odbiorców, jak i administratorów fanpage’y różnorodne emocje. Internauci chętnie decydują się na wzięcie w nich udziału, ponieważ zasady są stosunkowo proste, a...

Wrocław - Poland

ul. Aleksandra Ostrowskiego 30

53-238 Wrocław

hello@pokaż email

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek

8:00 - 16:00

(71)pokaż numer

Pomoc Techniczna

(71)pokaż numer

bok@pokaż email