Badoo to bardzo popularny portal społecznościowy, który w sieci funkcjonuje już od 2006 roku. Obecnie, kiedy coraz więcej aspektów naszego życia przenosi się do Internetu, wiele osób decyduje się poszukać nowych znajomości, w tym także partnera lub partnerki przez Internet. W takich poszukiwaniach może przydać się dobry portal społecznościowy. Badoo to znakomity sposób na poszerzenie grona znajomych. Bez problemu można za pośrednictwem portalu poznać osoby zarówno ze swojego miasta, jak i z wielu innych regionów.

Portal Badoo – kilka informacji

Jak już wspomnieliśmy, Badoo istnieje od roku 2006. Pomysłodawcą portalu społecznościowego był rosyjski przedsiębiorca Andrey Andreev. Główna siedziba Badoo znajduje się obecnie w Londynie. Warto podkreślić, że portal cieszy się sporym zainteresowaniem w wielu państwach. Na chwilę obecną Badoo skupia około 320 milionów użytkowników. Od samego początku portal dynamicznie się rozwija. Szacowana wartość portalu Badoo to aż 3,7 miliarda dolarów amerykańskich. W praktyce oznacza to, że Badoo to szósty co do wartości portal społecznościowy świata. W trosce o wygodę użytkowników portal dostępny jest nie tylko w wersji na PC. Można także korzystać z Badoo na urządzeniach mobilnych. Jako ciekawostkę można dodać, że aplikacja Badoo to najpopularniejsza aplikacja randkowa wśród użytkowników iphone’ów. Mimo mieszanych opinii na temat samego portalu i jego działania strona stale przyciąga nowych użytkowników, którzy zainteresowani są wygodnym zawieraniem znajomości przez Internet.

Dlaczego warto zarejestrować się na Badoo?

W tym momencie portal Badoo skupia ponad 318 milionów użytkowników z całego świata. A to oznacza, że na Badoo można nie tylko porozmawiać online, ale także i zawrzeć bliższe znajomości z wieloma osobami. Z pewnością każdy znajdzie tutaj luzi o podobnych zainteresowaniach. Także i osoby, które poszukują miłości nie powinny być rozczarowane – z pomocą Badoo można poznać wielu wspaniałych ludzi. Nigdy jeszcze umówienie się na randkę nie było tak proste! Istotne jest, że korzystanie z Badoo jest bardzo wygodne. Portal nie udostępnia naszej lokalizacji, jednak umożliwia znalezienie osób, które mieszkają niedaleko i mają podobne zainteresowania. Obsługa konta na Badoo jest bardzo prosta, łatwo można załogować się na portalu swoimi danymi z Facebooka. Ze względu na fakt, że Badoo ma tak wielu użytkowników, prawdopodobieństwo poznania kogoś ciekawego znacznie wzrasta. No i nie zapominajmy i o tym, że na Badoo można doskonale funkcjonować w pełni za darmo. A tego nie da się powiedzieć o większości portali internetowych, gdzie pobierane są opłaty.

Popularność Badoo wśród internautów

Portal Badoo to bardzo częsty wybór wśród internautów, do czego przyczynia się fakt, że na portalu można szybko załogować się swoimi danymi z Facebooka. Warto zaznaczyć, że Badoo w Polsce startował jako aplikacja wbudowana w Facebook, teraz jednak portal sam w sobie jest bardzo popularny. Całość działa podobnie, jak wiele innych portali tego typu – z pomocą Badoo można szybko znaleźć osoby, które mieszkają w tym samym mieście. To doskonała podstawa do zawarcia nowych wiadomości. Ciągle jeszcze najpopularniejszym portalem randkowym wśród polskich internautów jest Sympatia. Jednak Badoo stale zyskuje na popularności, do czego przyczynia się chociażby fakt, że portal ten nawet w wersji całkowicie darmowej oferuje całkiem sporo interesujących funkcjonalności. Coraz więcej osób przyznaje, że swojego partnera lub partnerkę poznały właśnie przez Badoo.

Portal Badoo – darmowe konto

To, co wyróżnia pozytywnie Badoo na tle innych portali randkowych, to fakt, że portal oferuje naprawdę wiele również w wersji bezpłatnej. Można bez problemu rozmawiać z nowymi osobami, jeśli tylko weszły one wcześniej na nasz profil. Oczywiście swój profil można uzupełnić o opis oraz zdjęcia, co na pewno pomoże w poszukiwaniu drugiej połowy albo po prostu nowych znajomych. Oczywiście można także założyć konto płatne, które oferuje dodatkowe funkcje. To jednak nie jest konieczne, by móc wygodnie rozmawiać z nowymi znajomymi.

 • W Internecie coraz więcej pojawia się portali mających na celu komunikację pomiędzy znajomymi, lub umożliwiających poznawanie nowych osób. Facebook jako portal społeczności łączy przede wszystkim osoby, które mają wspólne zainteresowania i należą do jakiejś grupy (przykładowo związanej z fotografią) lub znajomych z świata rzeczywistego. Badoo natomiast jest portalem z kategorii social media (mediów społecznych) który przede wszystkim nastawiony jest na umożliwienie użytkownikowi poznania nowych osób niedaleko jego miejsca zamieszkania. O tym, że wspomniany serwis społecznościowy ma na celu przede wszystkim poznawanie nowych osób w wirtualnym świecie świadczą przede wszystkim główne opcje, jakie oferuje on użytkownikowi. Badoo nad paskiem pokazującym zdjęcia nieznanych nam wcześniej osób, które wykupiły abonament, umożliwia ze skorzystania z „chybił trafił” oraz opcji „ludzie w okolicy”. Pierwsza z tych opcji portalu z społecznością chcącą poznać nowe osoby pozwala na wylosowanie zdjęcia osoby, która zwykle znajduje się w naszym pobliżu. Gdy pojawi się już fotografia możemy zdecydować dzięki trzem przyciskom, czy chcielibyśmy ją poznać. Dwa pierwsze przyciski „tak” oraz „może” automatycznie umieszczają tą osobę w naszej zakładce „chcę poznać”. Jeżeli wybierzemy „nie” Badoo pokazuje nam kolejne zdjęcie. Z kolei „ludzie z okolicy” wyświetla w pewnym porządku ludzi znajdujących się najbliżej nas, jeżeli określiliśmy lokalizację. Najlepiej pozycjonowanym osobami są te, które zdecydowały się wykupić na serwisie abonament, oraz są wysoko komentowane. Sprawia to więc, że obok zwykle atrakcyjnych dla użytkowników płci przeciwnej osób automatycznie lądują mniej odwiedzane, ale chcące za odpowiednią cenę wygórować swoją pozycję. Co ciekawe część osób wyświetlanych na Badoo zwykle nie orientuje się, że ma tam swój profil użytkownika. Niejednokrotnie osoby te korzystając z Facebooka kliknęły w potwierdzenie, że chcą zobaczyć odpowiedź jakiej ich znajomy udzielił na pytanie o nich i wtedy niejako automatycznie nie czytając informacji zgadzają się, aby serwis Badoo pobrał ich dane i umieścił w swoim katalogu. O swojej obecności w tym serwisie społecznościowym dowiadują się po fakcie, gdy ich skrzynka mailowa zasypuje się wiadomościami typu „1 nowy komentarz” lub „Więcej osób chce Cię poznać na Badoo” lub „Masz nowych gości na Badoo!”. Ogólnie portal ten mniej przypomina szeroko znane użytkownikom media społeczne, a o wiele bardziej coś w rodzaju portalu randkowego, który lokalizuje osoby z okolicy i każe nam grać w ruletkę ze zdjęciami. Oczywiście spora część opcji jest zablokowana dla użytkowników, którzy nie opłacili abonamentu. W ten sposób serwis społecznościowy sprawia, że osoby bez płatnego konta nie dowiedzą się, kto chce je poznać, mają ograniczoną ilość osób do których mogą wysłać wiadomość w ciągu dnia, a ruletka pokaże im jedynie 100 osób dziennie.

 • COMMENTS

  1. Pan Content
   Reply

   W Internecie coraz więcej pojawia się portali mających na celu komunikację pomiędzy znajomymi, lub umożliwiających poznawanie nowych osób. Facebook jako portal społeczności łączy przede wszystkim osoby, które mają wspólne zainteresowania i należą do jakiejś grupy (przykładowo związanej z fotografią) lub znajomych z świata rzeczywistego. Badoo natomiast jest portalem z kategorii social media (mediów społecznych) który przede wszystkim nastawiony jest na umożliwienie użytkownikowi poznania nowych osób niedaleko jego miejsca zamieszkania. O tym, że wspomniany serwis społecznościowy ma na celu przede wszystkim poznawanie nowych osób w wirtualnym świecie świadczą przede wszystkim główne opcje, jakie oferuje on użytkownikowi. Badoo nad paskiem pokazującym zdjęcia nieznanych nam wcześniej osób, które wykupiły abonament, umożliwia ze skorzystania z „chybił trafił” oraz opcji „ludzie w okolicy”. Pierwsza z tych opcji portalu z społecznością chcącą poznać nowe osoby pozwala na wylosowanie zdjęcia osoby, która zwykle znajduje się w naszym pobliżu. Gdy pojawi się już fotografia możemy zdecydować dzięki trzem przyciskom, czy chcielibyśmy ją poznać. Dwa pierwsze przyciski „tak” oraz „może” automatycznie umieszczają tą osobę w naszej zakładce „chcę poznać”. Jeżeli wybierzemy „nie” Badoo pokazuje nam kolejne zdjęcie. Z kolei „ludzie z okolicy” wyświetla w pewnym porządku ludzi znajdujących się najbliżej nas, jeżeli określiliśmy lokalizację. Najlepiej pozycjonowanym osobami są te, które zdecydowały się wykupić na serwisie abonament, oraz są wysoko komentowane. Sprawia to więc, że obok zwykle atrakcyjnych dla użytkowników płci przeciwnej osób automatycznie lądują mniej odwiedzane, ale chcące za odpowiednią cenę wygórować swoją pozycję. Co ciekawe część osób wyświetlanych na Badoo zwykle nie orientuje się, że ma tam swój profil użytkownika. Niejednokrotnie osoby te korzystając z Facebooka kliknęły w potwierdzenie, że chcą zobaczyć odpowiedź jakiej ich znajomy udzielił na pytanie o nich i wtedy niejako automatycznie nie czytając informacji zgadzają się, aby serwis Badoo pobrał ich dane i umieścił w swoim katalogu. O swojej obecności w tym serwisie społecznościowym dowiadują się po fakcie, gdy ich skrzynka mailowa zasypuje się wiadomościami typu „1 nowy komentarz” lub „Więcej osób chce Cię poznać na Badoo” lub „Masz nowych gości na Badoo!”. Ogólnie portal ten mniej przypomina szeroko znane użytkownikom media społeczne, a o wiele bardziej coś w rodzaju portalu randkowego, który lokalizuje osoby z okolicy i każe nam grać w ruletkę ze zdjęciami. Oczywiście spora część opcji jest zablokowana dla użytkowników, którzy nie opłacili abonamentu. W ten sposób serwis społecznościowy sprawia, że osoby bez płatnego konta nie dowiedzą się, kto chce je poznać, mają ograniczoną ilość osób do których mogą wysłać wiadomość w ciągu dnia, a ruletka pokaże im jedynie 100 osób dziennie.

  Media Click Zapraszamy do kontaktu!
  Darmowa wycena
  Napisz do nas! Indywidualna wycena w 24h
  Darmowa wycena