Copywriting seo

CZYM JEST COPYWRITING SEO?

Treść to podstawowy element każdej strony www. Dzięki niej, wyszukiwarki są w stanie określić zawartość konkretnej podstrony. Odpowiednia ich optymalizacja kieruje roboty na właściwe tory, wspomaga proces pozycjonowania i buduje widoczność strony na potencjalne zapytania klientów z długiego ogona (z ang. Long-Tail).

COPYWRITING SEO – DLA KOGO?

Unikalne i odpowiednio zoptymalizowane treści powinny znajdować się zarówno na stronach firmowych jak i sklepach e-commerce. W przypadku sklepów internetowych, ma ona jednak znacznie większe znaczenie. Treści wspomagają pozycjonowanie produktów na zapytania z długiego ogona, charakteryzujące się niskim wskaźnikiem miesięcznym wyszukiwań i wysokim współczynnikiem konwersji.

COPYWRITING SEO – KORZYŚCI

  • poprawa widoczności strony
  • zwiększenie ilości i jakości odwiedzin
  • lepsze odczucia użytkowników
  • wyższy współczynnik konwersji

FORMULARZ KONTAKTOWY

Teksty na stronę firmowąTeksty E-Commerce

ZNACZENIE COPYWRITINGU SEO W PROCESIE POZYCJONOWANIA

Copywriting SEO odgrywa kluczową rolę w procesie pozycjonowania. Google wyznacza ranking strony m.in. na podstawie jej zawartości oraz odnośników do niej prowadzących. Merytoryczne publikacje w obrębie serwisu budują kolejne grupy słów kluczowych, na które widoczna jest strona, oraz zwiększają szansę na otrzymanie linku zwrotnego jako źródła uzyskania informacji. Profil linków budowany w ten sposób, to najbardziej bezpieczna metoda pozycjonowania i uznawana jako jedyna – za naturalną.