Dropshipping jak znaleźć hurtownie i zacząć sprzedaż w sklepie internetowym?

Lut 25, 2019

Dropshipping to trend, który coraz odważniej wkracza do Polski, a coraz więcej osób decyduje się prowadzić swój biznes, sprzedając przedmioty, których nie posiada. Może mieć on wiele zastosowań czy sprawdzać się zarówno w małej firmie, jak i dużym przedsiębiorstwie. Wiele przedmiotów w tym rodzaju sprzedaży sprowadzanych jest również z Chin, co czyni ten sposób jeszcze bardziej atrakcyjnym cenowo. Sprzedając towary, których fizycznie nie posiadamy, możemy również rozpocząć zarabianie pieniędzy bez wkładu własnego. Sytuacja taka jest niewątpliwie jednym z największych plusów dropshippingu. Czym zatem jest dropshipping? Jakie ma plusy? Kiedy warto go stosować? Odpowiedzi na te pytania, przydatne porady i wskazówki udzielamy poniżej.

dropshipping

Czym jest Dropshipping?

Dropshipping to rodzaj sprzedaży, który polega na zbieraniu zamówień i zlecaniu ich realizacji innym firmom. Dzięki temu sprzedajemy przedmiot, którego fizycznie nie posiadamy, a za mniejszą sumę zamawiamy go u innej firmy i podajemy adres dostawy naszego klienta. W ten sposób pobieramy większą sumę — cenę od klienta a płacimy mniejszą podwykonawcy. Głównym mechanizmem działania dropshippingu jest właśnie znajdowanie tańszych dostawców i oferowanie tych przedmiotów w wyższej cenie na rynku. Taki model pozwala handlować wieloma przedmiotami bez ich fizycznego posiadania. Całym zapakowaniem przedmiotu i jego dostarczeniem zajmuje się inna firma, której zleciliśmy to zadanie z niższą sumę.

Z tego modelu możemy korzystać zarówno jeśli jest to nasz podstawowy biznes lub posiłkować się nim np. jeśli prowadzimy sklep stacjonarny. Dropshipping staje się aktualnie bardzo popularnym trendem, gdyż posiada wiele zalet i pozwala zarobić wiele pieniędzy. Bardzo popularne w tym modelu sprzedaży staje się również handlowanie z Chinami. Towar z tamtejszych portali aukcyjnych np. AliExpress czy zwykłych firm jest bardzo tani. Oferowanie go po wyższej cenie i zlecanie wysyłki bezpośrednio z Chin do naszego klienta pozwala zarobić równie wiele pieniędzy co ciężka i mozolna praca w sklepie naziemnym w sposób tradycyjny. Istotą dropshippingu jest skupienie się na biznesowej części firmy takich jak zbieranie zamówień, kontakt z klientami, składanie zamówień czy realizowanie płatności. Dzięki takiemu modelowi możemy poświęcić tym czynnościom znacznie więcej czasu niż w standardowym biznesie.

Dlaczego warto stosować dropshipping? Korzyści

Pierwszą korzyścią tego systemu sprzedaży jest jego łatwość i dostępność. Aby rozpocząć taką sprzedaż, nie musimy posiadać dużej ilości gotówki, zakładać firm czy organizować stacjonarnego biura. W wielu przypadkach będzie to największy plus, który każdy zaważy na podjęciu decyzji o tym sposobie handlowania. Do kolejnych korzyści należy możliwość dużego zarobku. Jeśli samodzielnie nie musimy zajmować się magazynowaniem czy transportem, możemy poświęcić maksimum czasu na realizacje zamówień. Bez problemu przeprowadzając ich wiele dziennie, możemy również liczyć na odpowiednio duży zarobek. Handlując drogimi przedmiotami i spędzając na tym wiele czasu, bez problemu zarobimy zdecydowanie więcej, niż wynosi średnia standardowa pensja na etacie. Dużym plusem może być również bezpieczeństwo tego sposobu zarabiania. Nie wymaga on inwestowania dużych sum, a dywersyfikacja wykonawców nie jest tak ryzykowna, jak np. współpraca z jedną firmą w świecie realnym. Bardzo istotną korzyścią jest również różnorodność dropshippingu. Może być on wykonywany w formie drobnych transakcji czy tanich towarów lub wręcz przeciwnie na bardzo drogich materiałach, czy biżuterii. Bez względu na to, jaką ilość gotówki posiadamy, będziemy mogli działać w tej branży z powodzeniem. Dużym plusem jest również obniżenie kosztów za przesyłki. Jako małe firmy lub osoby prywatne nie mamy dostępu do tak atrakcyjnych cen przesyłek, jak np. duże hurtownie które indywidualnie negocjują tę cenę z operatorem kurierskim. W ten sposób możemy zaoferować atrakcyjne cenowo przedmioty naszym klientom bez dużych opłat za przesyłkę.

Jednym z minusów dropshippingu może być fakt niekontrolowania dostawców i brak możliwości personalizacji opakowań. Pierwszy minus możemy częściowo wyeliminować, współpracując tylko z rzetelnymi firmami, hurtowniami i sklepami, które na czas wysyłają towar do klienta. Największym mankamentem jest fakt, że przesyłka dostarczona do klienta będzie miała formę opakowania firmowego hurtowni czy marki, która ją wysłała — a nie naszej. Jeśli więc zatem chcemy zbudować rozpoznawalną markę i reklamować się właśnie poprzez opakowania może być to cięższe do wykonania.

Dla kogo jest dropshipping?

Dropshipping to rodzaj sprzedaży, który będzie korzystny w wielu sytuacjach. Dzięki temu może być on również stosowany przez różne osoby. Pierwszą grupą będą osoby, które nie posiadają żadnego kapitału na rozpoczęcie działalności biznesowej, ale za to posiadają chęci i czas. Na rozruch dropshippingu w takim wypadku nie musimy posiadać praktycznie żadnych środków lub minimalne na pokrycie pierwszych zamówień. Zamawiając towar, możemy wybrać opcję przedłużonej płatności lub pokrywać tylko pierwszych kilka transakcji. Po pewnym czasie zaczniemy zarabiać pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć na reinwestycję. Dropshipping jest również dobrym rozwiązaniem, jeśli posiadamy już pewnego rodzaju zasoby finansowe. Możemy wtedy rozpocząć działanie od drogich przedmiotów np. biżuterii czy elektroniki. Dzięki temu nie będziemy musieli przechodzić początkowych etapów i od razu będziemy mogli skupić się na zarabianiu dużych sum pieniędzy.

Dropshipping, choć jest przeznaczony dla różnych osób, osoby te powinny posiadać pewne cechy. Wymogiem jest swobodne poruszanie się w środowisku internetowym, portalach społecznościowych, aukcjach czy portalach sprzedażowych. Tylko ta cecha sprawia, że odniesiemy sukces i będziemy potrafili odpowiednio zarządzać biznesem. Warto również posiadać pewne doświadczenie, które będzie pomocne przy dobieraniu np. kontrahentów. Jest, to ważne, gdyż sprzedajemy towar osobiście i na “własne konto”. Dobranie firmy o wątpliwej reputacji, której zlecimy wysłanie produktu, może być bardzo niekorzystne dla nas i klienta. Dropshipping jest przeznaczony za to dla osób chętnych, niezależnie od tego, jak dużą ilość wolnego czasu posiadają. Może być to dobry sposób zarówno na dorabianie do podstawowej pensji, jak i podstawowego prężnie działającego biznesu.

Jako Media Click oferujemy pełne wsparcie biznesów opartych o dropshipping od stworzenia sklepu internetowego na platformie Shoper (pełna integracja z hurtowniami dropshipping) po późniejszą promocję w postaci pozycjonowania, social media czy reklamy płatnej Google Ads.

Hurtownie dropshipping wysyłające towar bezpośrednio do klienta

IT, RTV, AGD AB S.A. www.ab.pl
Bielizna Vmp www.vmp.com.pl
Dom i ogród Hurtowniak www.hurtowniak.pl

Wrocław - Poland

ul. Aleksandra Ostrowskiego 30

53-238 Wrocław

hello@pokaż email

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek

8:00 - 16:00

(71)pokaż numer

Pomoc Techniczna

(71)pokaż numer

bok@pokaż email