fbpx

Firmy Jutra – program szkoleniowo-rozwojowy od Google, Chmury Krajowej i PFR

Lis 5, 2020

Google, wraz z Grupą Polskiego Funduszu Biznesu oraz Chmurą Krajową uruchamia program Firmy Jutra. W ramach tego przedsięwzięcia pomoc otrzyma 15 tysięcy firm, zarówno te dopiero rozpoczynające działalność w Internecie, jak też te na poziomie bardziej zaawansowanym.

Kilka słów o programie Firmy Jutra

Stojąc oko w oko z przemianami, jakie zgotował przedsiębiorcom rok 2020, wielu z nich podejmuje decyzję o przeniesieniu działalności do Internetu. Niektórzy chcą tę działalność po prostu rozwinąć. Program Firmy Jutra powstał właśnie w celu wsparcia tych firm. W jego ramach 16 specjalistów udzieli łącznie aż 26 tysięcy godzin porad oraz 70 godzin kursów.

Firmy Jutra

W ramach bezpłatnego programu skorzystać można wioeloetapowej pomocy. W pierwszym etapie przeprowadzana jest analiza potrzeb i celów. To konieczne dla budowy renomy w sieci, stworzenia kampanii marketingowej, opracowania ogólnej strategii rozwoju. Kolejno przedsiębiorcy biorą udział w najważniejszej części programu, a więc w szkoleniach. To około 50 godzin szkoleń online! Ich tematyka dotyczy różnych kwestii, zależnie od tego, kto zapewnia kursy:

  • korzystając z kursów od Google można zyskać istotną wiedzę z zakresu internetowego marketingu, user experience czy analityki. Wśród poruszanych zagadnień znajdzie się więc obsługa Google Analytics, tworzenie skutecznej reklamy online oraz sposoby na budowę strony internetowej przyjaznej użytkownikom.
  • z kolei Grupa Polskiego Funduszu Biznesu zapewnia pomoc w zakresie tworzenia skutecznych biznes planów, przybliżając kursantom metodę Lean Canvas. Grupa Polskiego Funduszu Biznesu proponuje także e-booki pełne praktycznej wiedzy. E-booki zawierają informacje dotyczące zarządzania zespołem, sprzedaży, marketingu i rekrutacji. Zyskując wiedzę z zakresu efektywnego rozwoju przedsiębiorca może w pełni wykorzystać swój potencjał i uniknąć ewentualnych problemów. Oprócz samych e-booków przedsiębiorca otrzymuje zestaw narzędzi, które pomogą mu wprowadzić pozyskaną wiedzę w życie.
  • natomiast Chmura Krajowa organizuje szkolenia z zakresu nowoczesnych, niskokosztowych rozwiązań w zakresie przechowywania i przetwarzania danych.

Dlaczego warto skorzystać z programu Firmy Jutra?

Twórcy przedsięwzięcia stworzyli trzy alternatywy dla przedstawicieli firm o różnych potrzebach. Z pewnością każda z firm planująca rozwój online znajdzie propozycję dla siebie. Alternatywy przedstawiają się następująco:

  • propozycja dla firm planujących rozpoczęcie sprzedaży online i samodzielną obsługę sklepu online. W ramach tego szkolenia, w pierwszej kolejności udzielana jest pomoc w zakresie opracowania odpowiedniej strategii rozwoju, która pozwoli przedsiębiorcy osiągnąć zamierzone cele. Kolejno przeprowadzany jest 6-tygodniowy kurs marketingu internetowego, składający się z 60-minutowych lekcji tygodniowo. Kurs jest uzupełniony o praktyczne ćwiczenia, dzięki którym przedsiębiorca zyskuje niezbędne umiejętności.
  • oferta dla przedsiębiorców chcących poprawić swoje przychody osiągane za pośrednictwem sklepu internetowego. Nie jest to oferta dedykowana osobom prowadzącym internetową działalność w pojedynkę, lecz tym zatrudniającym pracownika lub pracującym ze wspólnikiem. Również w tym przypadku przedsiębiorca może skorzystać z 6-tygodniowego kursu, lecz w każdym tygodniu udostępniane są dwie godzinne lekcje wraz z instrukcjami.
  • opcja dla większych, ale stale rozwijających się firm działających w Internecie. To propozycja dla tych, którzy chcą skorzystać z usług agencji marketingowych czy też agencji SEO i SEM. Dlaczego warto skorzystać ze szkoleń w ramach tego programu? Ponieważ wiedza jest kluczowa dla wyboru odpowiedniej agencji i weryfikacji podejmowanych przez zewnętrzną firmę działań. Program rozpoczyna się od 1,5-godzinnego spotkania ze specjalistą od strategii biznesowych. Analizowane są potrzeby i cele, a na podstawie wyników tych analiz powstaje dostosowana strategia.

Program Firmy Jutra

W ramach każdej z ofert, przedsiębiorca zyskuje możliwość konsultacji ze specjalistą przez kolejne trzy miesiące, co ułatwia wdrożenie strategii w życie. To nieodzowna pomoc, ponieważ to właśnie umiejętna praktyka pozwoli na osiągnięcie wyznaczonych celów.

Przeczytaj także:

Masthead na Youtube – jak dotrzeć do dużej grupy odbiorców?

Masthead na Youtube – jak dotrzeć do dużej grupy odbiorców?

Google Ads oferują szereg bardzo użytecznych narzędzi dla wszelkiego typu reklamodawców. Zarówno te mniejsze firmy, jak i największe podmioty gospodarcze mogą znaleźć coś dla siebie. Dobra reklama to podstawa zauważalności i obecności w świadomości konsumentów, często...

Światowy Dzień Grafika – 27 kwietnia

Światowy Dzień Grafika – 27 kwietnia

Dziś wyjątkowy dzień, ponieważ obchodzimy Światowy Dzień Grafika ang. World Graphics Day. Jest to święto obchodzone każdego roku 27 kwietnia. Początki święta sięgają roku 1995 i mają bezpośredni związek w rocznicą powstania Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Grafików...

Google Cloud – nowe centrum w Warszawie ruszy 14 kwietnia

Google Cloud – nowe centrum w Warszawie ruszy 14 kwietnia

To już pewne, nowy region Google Cloud zacznie działać już od 14 kwietnia tego roku w Warszawie. Szczegółowa lokalizacja nie została podana ze względów bezpieczeństwa. Według doniesień medialnych Google przeznaczy na tę inwestycję średnio 2 mld USD. Nowy region Google...