fbpx

Firmy Jutra – program szkoleniowo-rozwojowy od Google, Chmury Krajowej i PFR

Lis 5, 2020

Google, wraz z Grupą Polskiego Funduszu Biznesu oraz Chmurą Krajową uruchamia program Firmy Jutra. W ramach tego przedsięwzięcia pomoc otrzyma 15 tysięcy firm, zarówno te dopiero rozpoczynające działalność w Internecie, jak też te na poziomie bardziej zaawansowanym.

Kilka słów o programie Firmy Jutra

Stojąc oko w oko z przemianami, jakie zgotował przedsiębiorcom rok 2020, wielu z nich podejmuje decyzję o przeniesieniu działalności do Internetu. Niektórzy chcą tę działalność po prostu rozwinąć. Program Firmy Jutra powstał właśnie w celu wsparcia tych firm. W jego ramach 16 specjalistów udzieli łącznie aż 26 tysięcy godzin porad oraz 70 godzin kursów.

Firmy Jutra

W ramach bezpłatnego programu skorzystać można wioeloetapowej pomocy. W pierwszym etapie przeprowadzana jest analiza potrzeb i celów. To konieczne dla budowy renomy w sieci, stworzenia kampanii marketingowej, opracowania ogólnej strategii rozwoju. Kolejno przedsiębiorcy biorą udział w najważniejszej części programu, a więc w szkoleniach. To około 50 godzin szkoleń online! Ich tematyka dotyczy różnych kwestii, zależnie od tego, kto zapewnia kursy:

  • korzystając z kursów od Google można zyskać istotną wiedzę z zakresu internetowego marketingu, user experience czy analityki. Wśród poruszanych zagadnień znajdzie się więc obsługa Google Analytics, tworzenie skutecznej reklamy online oraz sposoby na budowę strony internetowej przyjaznej użytkownikom.
  • z kolei Grupa Polskiego Funduszu Biznesu zapewnia pomoc w zakresie tworzenia skutecznych biznes planów, przybliżając kursantom metodę Lean Canvas. Grupa Polskiego Funduszu Biznesu proponuje także e-booki pełne praktycznej wiedzy. E-booki zawierają informacje dotyczące zarządzania zespołem, sprzedaży, marketingu i rekrutacji. Zyskując wiedzę z zakresu efektywnego rozwoju przedsiębiorca może w pełni wykorzystać swój potencjał i uniknąć ewentualnych problemów. Oprócz samych e-booków przedsiębiorca otrzymuje zestaw narzędzi, które pomogą mu wprowadzić pozyskaną wiedzę w życie.
  • natomiast Chmura Krajowa organizuje szkolenia z zakresu nowoczesnych, niskokosztowych rozwiązań w zakresie przechowywania i przetwarzania danych.

Dlaczego warto skorzystać z programu Firmy Jutra?

Twórcy przedsięwzięcia stworzyli trzy alternatywy dla przedstawicieli firm o różnych potrzebach. Z pewnością każda z firm planująca rozwój online znajdzie propozycję dla siebie. Alternatywy przedstawiają się następująco:

  • propozycja dla firm planujących rozpoczęcie sprzedaży online i samodzielną obsługę sklepu online. W ramach tego szkolenia, w pierwszej kolejności udzielana jest pomoc w zakresie opracowania odpowiedniej strategii rozwoju, która pozwoli przedsiębiorcy osiągnąć zamierzone cele. Kolejno przeprowadzany jest 6-tygodniowy kurs marketingu internetowego, składający się z 60-minutowych lekcji tygodniowo. Kurs jest uzupełniony o praktyczne ćwiczenia, dzięki którym przedsiębiorca zyskuje niezbędne umiejętności.
  • oferta dla przedsiębiorców chcących poprawić swoje przychody osiągane za pośrednictwem sklepu internetowego. Nie jest to oferta dedykowana osobom prowadzącym internetową działalność w pojedynkę, lecz tym zatrudniającym pracownika lub pracującym ze wspólnikiem. Również w tym przypadku przedsiębiorca może skorzystać z 6-tygodniowego kursu, lecz w każdym tygodniu udostępniane są dwie godzinne lekcje wraz z instrukcjami.
  • opcja dla większych, ale stale rozwijających się firm działających w Internecie. To propozycja dla tych, którzy chcą skorzystać z usług agencji marketingowych czy też agencji SEO i SEM. Dlaczego warto skorzystać ze szkoleń w ramach tego programu? Ponieważ wiedza jest kluczowa dla wyboru odpowiedniej agencji i weryfikacji podejmowanych przez zewnętrzną firmę działań. Program rozpoczyna się od 1,5-godzinnego spotkania ze specjalistą od strategii biznesowych. Analizowane są potrzeby i cele, a na podstawie wyników tych analiz powstaje dostosowana strategia.

Program Firmy Jutra

W ramach każdej z ofert, przedsiębiorca zyskuje możliwość konsultacji ze specjalistą przez kolejne trzy miesiące, co ułatwia wdrożenie strategii w życie. To nieodzowna pomoc, ponieważ to właśnie umiejętna praktyka pozwoli na osiągnięcie wyznaczonych celów.

Przeczytaj także:

Amazon w Polsce – to już pewne. Co na to Allegro i Google?

Amazon w Polsce – to już pewne. Co na to Allegro i Google?

Amazon króluje już między innymi w USA i Wielkiej Brytanii, teraz przyszedł czas na Polskę. Konsumenci czekają na ten moment z niecierpliwością. Z kolei Allegro, dotychczas największy polski portal sprzedażowy, musi liczyć się z nową, niebagatelną konkurencją. Nowy...

Core Web Vitals – Podstawowe wskaźniki internetowe

Core Web Vitals – Podstawowe wskaźniki internetowe

Co to jest Core Web Vitals? Słyszeliście o Core Web Vitals? Chcecie się dowiedzieć co takiego kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Jeśli tak, jesteście w dobrym miejscu. Core Web Vitals to tak zwane  podstawowe wskaźniki internetowe. Do czego one służą? Podstawowe...

Nie masz pomysłów na prezenty? Sprawdź Google Shopping Gift Guide

Nie masz pomysłów na prezenty? Sprawdź Google Shopping Gift Guide

Przewodnik po prezentach Google Shopping Gift Guide dostarczy Ci pomysłów na prezenty dla konkretnych osób. Przewodnik ten został stworzony na podstawie popularności produktów w ramach różnych branż. Szukaj prezentów z Google Shopping Gift Guide W przewodniku po...