fbpx

Google Cloud – nowe centrum w Warszawie ruszy 14 kwietnia

Kwi 12, 2021

To już pewne, nowy region Google Cloud zacznie działać już od 14 kwietnia tego roku w Warszawie. Szczegółowa lokalizacja nie została podana ze względów bezpieczeństwa. Według doniesień medialnych Google przeznaczy na tę inwestycję średnio 2 mld USD.

Nowy region Google Cloud w Warszawie to duża szansa

Google Cloud

Warszawa jest już siedzibą centrum inżynieryjnego Google Cloud – obecnie największego w Europie. To w polskiej stolicy powstaje wiele innowacyjnych rozwiązań Google. Teraz przyszedł czas na Google Cloud, które będzie stanowić nowy region Google w Europie Środkowo-Wschodniej.

Google oficjalnie zaprasza na otwarcie warszawskiego Google Cloud. Również Ty możesz uczestniczyć w tym wydarzeniu. Można rejestrować się poprzez stronę https://cloudonair.withgoogle.com/events/warsaw-region-launch. W czasie oficjalnego otwarcia będzie można posłuchać polskich i zagranicznych ekspertów branży. Są to zarówno przedstawiciele Google, jak i eksperci topowych polskich firm, którzy zawdzięczają prężny rozwój między innymi rozwiązaniom wprowadzanym przez Google. Firmy te skorzystały z dobrodziejstw chmury, co przełożyło się na zauważalne efekty, takie jak:

  • analiza danych w czasie rzeczywistym wykorzystana przez marki FarmaProm i Solwit S.A.
  • szybkie wprowadzanie nowych rozwiązań, w przypadku Kinguin
  • bezproblemowe i uporządkowane procesy przetwarzania danych wdrożone przez Allegro
  • konteneryzacja w branży finansowej zastosowana przez bank PKO BP
  • automatyzacja chmury danych wdrożona w firmie LPP S.A.

To tylko przykłady, ponieważ chmura Google ma wiele zastosowań. Jedno jest pewne, warszawskie Google Cloud jest szansą dla regionu i dotyczy to bardzo wielu perspektyw! Jaką rolę będzie pełnić ta inwestycja?

Warszawskie Google Cloud to 9. lokalizacja na świecie

Obecnie Google Cloud działa w 8 lokalizacjach. W Europie są to między innymi Niemcy, Holandia czy Finlandia. W sensie globalnym znane są centra w Los Angeles, Londyn czy Tokio. W polskim Google Cloud obsługiwane mają być obszary, takie jak App Engine, Cloud Bigtable, Google Kubernetes Engine, BigQuery i wiele innych. Wszystko to jest możliwe dzięki współpracy Operatora Chmury Krajowej z Google Cloud. Umowa została podpisana na 10 lat (według doniesień umowa została podpisana w roku 2019), lecz z pewnością można pokładać nadzieję, że zostanie przedłużona.

Google Cloud w Warszawie to dobra opcja nie tylko dla Polski, ale również innych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Warto czekać na szczegółowe informacje dotyczące tej inwestycji. Pierwszych takich wiadomości można spodziewać się 14 kwietnia i temat ten z pewnością pozostanie żywy jeszcze przez najbliższe kilka miesięcy.

Przeczytaj także:

Masthead na Youtube – jak dotrzeć do dużej grupy odbiorców?

Masthead na Youtube – jak dotrzeć do dużej grupy odbiorców?

Google Ads oferują szereg bardzo użytecznych narzędzi dla wszelkiego typu reklamodawców. Zarówno te mniejsze firmy, jak i największe podmioty gospodarcze mogą znaleźć coś dla siebie. Dobra reklama to podstawa zauważalności i obecności w świadomości konsumentów, często...

Światowy Dzień Grafika – 27 kwietnia

Światowy Dzień Grafika – 27 kwietnia

Dziś wyjątkowy dzień, ponieważ obchodzimy Światowy Dzień Grafika ang. World Graphics Day. Jest to święto obchodzone każdego roku 27 kwietnia. Początki święta sięgają roku 1995 i mają bezpośredni związek w rocznicą powstania Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Grafików...

Lokalny przewodnik Google – kim jest, jak nim zostać i ile zarabia?

Lokalny przewodnik Google – kim jest, jak nim zostać i ile zarabia?

Lubisz zamieszczać opinie na temat firm w Twojej okolicy? Być może rola lokalnego przewodnika Google jest dla Ciebie. Czym zajmuje się taki przewodnik i czy musi stosować się do określonych zasad? Czy zyskuje jakieś korzyści? Znajdziesz tu odpowiedzi na te i inne...