fbpx

Google Cloud – nowe centrum w Warszawie ruszy 14 kwietnia

Kwi 12, 2021

To już pewne, nowy region Google Cloud zacznie działać już od 14 kwietnia tego roku w Warszawie. Szczegółowa lokalizacja nie została podana ze względów bezpieczeństwa. Według doniesień medialnych Google przeznaczy na tę inwestycję średnio 2 mld USD.

Nowy region Google Cloud w Warszawie to duża szansa

Google Cloud

Warszawa jest już siedzibą centrum inżynieryjnego Google Cloud – obecnie największego w Europie. To w polskiej stolicy powstaje wiele innowacyjnych rozwiązań Google. Teraz przyszedł czas na Google Cloud, które będzie stanowić nowy region Google w Europie Środkowo-Wschodniej.

Google oficjalnie zaprasza na otwarcie warszawskiego Google Cloud. Również Ty możesz uczestniczyć w tym wydarzeniu. Można rejestrować się poprzez stronę https://cloudonair.withgoogle.com/events/warsaw-region-launch. W czasie oficjalnego otwarcia będzie można posłuchać polskich i zagranicznych ekspertów branży. Są to zarówno przedstawiciele Google, jak i eksperci topowych polskich firm, którzy zawdzięczają prężny rozwój między innymi rozwiązaniom wprowadzanym przez Google. Firmy te skorzystały z dobrodziejstw chmury, co przełożyło się na zauważalne efekty, takie jak:

  • analiza danych w czasie rzeczywistym wykorzystana przez marki FarmaProm i Solwit S.A.
  • szybkie wprowadzanie nowych rozwiązań, w przypadku Kinguin
  • bezproblemowe i uporządkowane procesy przetwarzania danych wdrożone przez Allegro
  • konteneryzacja w branży finansowej zastosowana przez bank PKO BP
  • automatyzacja chmury danych wdrożona w firmie LPP S.A.

To tylko przykłady, ponieważ chmura Google ma wiele zastosowań. Jedno jest pewne, warszawskie Google Cloud jest szansą dla regionu i dotyczy to bardzo wielu perspektyw! Jaką rolę będzie pełnić ta inwestycja?

Warszawskie Google Cloud to 9. lokalizacja na świecie

Obecnie Google Cloud działa w 8 lokalizacjach. W Europie są to między innymi Niemcy, Holandia czy Finlandia. W sensie globalnym znane są centra w Los Angeles, Londyn czy Tokio. W polskim Google Cloud obsługiwane mają być obszary, takie jak App Engine, Cloud Bigtable, Google Kubernetes Engine, BigQuery i wiele innych. Wszystko to jest możliwe dzięki współpracy Operatora Chmury Krajowej z Google Cloud. Umowa została podpisana na 10 lat (według doniesień umowa została podpisana w roku 2019), lecz z pewnością można pokładać nadzieję, że zostanie przedłużona.

Google Cloud w Warszawie to dobra opcja nie tylko dla Polski, ale również innych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Warto czekać na szczegółowe informacje dotyczące tej inwestycji. Pierwszych takich wiadomości można spodziewać się 14 kwietnia i temat ten z pewnością pozostanie żywy jeszcze przez najbliższe kilka miesięcy.

Przeczytaj także:

Czy pozycjonowanie stron się opłaca?

Czy pozycjonowanie stron się opłaca?

Dla kogo jest pozycjonowanie stron? Aby odpowiedzieć na to pytanie, można użyć jednej, ogólnej odpowiedzi. Będzie ona brzmiała „dla wszystkich właścicieli stron internetowych”. Aby jednak bardziej przybliżyć zasadę działania pozycjonowania stron i pokazać, jakie...

Co to jest SEO?

Co to jest SEO?

W kontekście rozmów o pozycjonowaniu stron internetowych, bardzo często można trafić na słowo SEO. Co ono właściwie oznacza? Czym jest SEO? SEO to skrót od anglojęzycznego terminu Search Engine Optimalization. Po polsku tłumaczymy to jako optymalizowanie strony pod...

Ile kosztuje pozycjonowanie strony w Google? Cennik SEO na 2021 rok

Ile kosztuje pozycjonowanie strony w Google? Cennik SEO na 2021 rok

Jak dużo będziemy musieli zapłacić za pozycjonowanie stron, aby przyniosło ono pożądane efekty? W sieci roi się od ofert, obiecujących topowe pozycje za 100 lub 200 złotych miesięcznie. Uczciwie trzeba przyznać, że z punktu widzenia klienta, nie mającego pojęcia o...