Jakie są trendy w planowaniu i poszukiwaniu wakacji?

Wrz 4, 2018

W dzisiejszych czasach ludzie nie pożądają już głównie rzeczy materialnych, a coraz chętniej doświadczeń. Planując wakacje nie chodzi już tylko o piękny, w pełni wyposażony hotel (chociaż to również jest istotne dla wyszukujących), a bardziej o doświadczenia jakie niesie za sobą sam wyjazd.
To koniec wakacji już…ale to nie znaczy, że nie można zaplanować udanego urlopu czy wyjazdu rodzinnego. Pogoda jak na razie sprzyja wyjazdom poza miasto na łono natury, ale dla innych to również świetny pretekst do city break’u. Niestety jak powołując się na dane CivicScience1, aż 41% badanych uważa, że wyjazdy rodzinne wywołują u nich więcej stresu niż przyjemności. Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i pewności przy planowaniu małych i dużych wypraw, użytkownicy coraz częściej sięgają po wsparcie wyszukiwarki.
W ciągu ostatnich dwóch lat, wyszukiwanie fraz „co robić/co zobaczyć w…”czy „…w pobliżu” na urządzeniach mobilnych zwiększyło się sześciokrotnie. To doskonale obrazuje jak zmieniają się preferencje i tendencje osób spędzających czas wolny poza miejscem zamieszkania. Jednocześnie ilość zapytań typu „najlepsze atrakcje w…” zwiększyła się o ponad 85%, a wyszukiwania mobilne na „wydarzenia/atrakcje w pobliżu” są o ponad 500% częstsze w porównaniu do poprzednich dwóch lat. Użytkownicy ciekawi są tego co dzieje się w ich okolicy nie tylko będąc na urlopie, ale również na co dzień.
Coraz częściej, szczególnie w przypadku młodej grupy konsumentów obserwuje się spontaniczne zachowania związane z podróżowaniem. Coraz więcej osób budzi się w piątek rano, sprawdza pogodę i na tej podstawie rezerwuje wypad weekendowy lub jednodniową wycieczkę. W tym przypadku również inspiracje wyszukiwane są online przez hasła typu: „jednodniowa/ weekendowa wycieczka” „gdzie pojechać na jednodniową wycieczkę”, „pomysły na wycieczkę w okolicy” itd. To samo dotyczy osób, które zostają w domu. Uderzeni spontaniczną motywacją wyszukują „co robić dziś wieczorem” „wydarzenia w….”. Ilość zarówno wycieczkowych jak i tych drugich zapytań wzrosły o 100% w ciągu ostatnich dwóch lat.
Ludzie korzystają z wyszukiwarki w celu znalezienia odpowiedzi na rzeczy które można uznać za personalne, sprecyzowane pod siebie. W przypadku planowania lub poszukiwania wydarzeń/wyjazdów jest inaczej – tutaj istotną rolę odgrywają tu współtowarzysze – dzieci, przyjaciele, partnerzy. Największy wzrost, jak można się domyślić to wyszukania typu „dla dzieci w okolicy”, „wydarzenia rodzinne w okolicy”, „zabawy dla dzieci w okolicy”. Popularne są również zapytania w których uwzględnia się preferencje grupy docelowej. Przyjeżdża wymiana studencka? Kilkoma kliknięciami można sprawdzić jakie imprezy mają miejsce w danym dniu (np. imprezy studenckie + data/ dzień tygodnia + miejscowość). Chcesz zaskoczyć żonę/męża w waszą rocznicę? Wystarczy wyszukać ciekawe wydarzenia kulturalne w okolicy.
Użytkownicy coraz mocniej uzależniają swoje wybory od wyników wyszukiwania. Dziś wyszukujemy nie tylko rzeczy, ale również inspiracje do spędzania czasu wolnego. Decyzja dotycząca wypoczynku czy innych aktywności podejmowana jest uwzględniając każdy aspekt. Ludzie chcą czuć się pewni, że dobrze spędzili ich cenny czas.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, firmy oferujące ciekawe sposoby na spędzenie czasu, organizatorzy wydarzeń czy branże turystyczne przenoszą większość swoich nakładów marketingowych do sieci, gdzie droga pozyskania klienta jest znacznie prostsza, a przede wszystkim mierzalna. Obecna sytuacja rynkowa daje ogromne możliwości rozwoju, jedynym co należy zrobić, to odpowiedzieć na zapotrzebowanie aktywnie poszukujących.
Źródło: https://www.thinkwithgoogle.com/

Przeczytaj także:

Strona internetowa dla hotelu – Jaka powinna być?

Strona internetowa dla hotelu – Jaka powinna być?

Jak powinna wyglądać dobra strona internetowa dla hotelu? Tak, by do niej wracać z przyjemnością! Solidna, przejrzysta, a jednocześnie zachęcająca do jej wielokrotnego odwiedzania, strona internetowa hotelu to podstawa promocji i - w konsekwencji sprzedaży - usług...

Skończył za kratkami za … fałszywe recenzje na TripAdvisor

TripAdvisor jest dobrze znany wszystkim podróżnikom: tym regularnym, zapalonym jak i tym, którzy raz w roku jadą na wakacje z rodziną. Wszystkich ich łączy jedno: chcą mieć pewność, że odwiedzane przez nich miejsca spełnią ich oczekiwania. Taką możliwość zapewnia...

Pozycjonowanie strony hotelu – Poradnik SEO krok po kroku…

Pozycjonowanie i optymalizacja – dopóki nie zajrzy się do fachowego słownika terminów web masteringowych, dopóty słowa te będą brzmiały jak czarodziejskie zaklęcia. Nie jest to jednak czarna magia. To po prostu fachowe określenia dla czynności, które mają za zadanie...

Wrocław - Poland

ul. Aleksandra Ostrowskiego 30

53-238 Wrocław

hello@pokaż email

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek

8:00 - 16:00

(71)pokaż numer

Pomoc Techniczna

(71)pokaż numer

bok@pokaż email