fbpx

YouTube Video Builder – darmowe narzędzie do reklam wideo

Sie 17, 2020

Wszyscy właściciele sklepu internetowego wiedzą, jak ważne jest ciągłe budowanie świadomości swojej marki. Google Ads, pozycjonowanie, czy reklama w social mediach to naprawdę dobre sposoby pozwalające nam na dobrą reklamę. Ostatnimi czasy jednak coraz popularniejszym rozwiązaniem jest publikowanie stosownych treści na YouTube, a także wykorzystywanie kampanii wideo. W przypadku, gdy grupa odbiorców zostanie przez nas dobrze odebrana, będziemy mogli liczyć na naprawę spory przypływ nowych klientów. Nie możemy również nie wspomnieć o kosztach, które są naprawdę niskie, gdyż jedno wyświetlenie to wydatek zaledwie jednego grosza. Jak stworzyć film reklamowy? Z pomocą przychodzi nam narzędzie, jakim jest YouTube Video Builder. Co warto wiedzieć na jego temat?

Czym jest YouTube Video Builder?

Narzędzie, jakim jest YouTube Video Builder zostało zapowiedziane przez firmę Google już we wrześniu ubiegłego roku. Aktualnie możemy z niego swobodnie korzystać, jednak na co tak naprawdę pozwala nam to rozwiązanie? YouTube Video Builder umożliwia nam dostęp do wielu szablonów, za których sprawą stworzenie filmu reklamowego jest bardzo proste oraz szybkie, a jedyne co potrzebujemy to zdjęcia.

Poszczególne wzory różnią się od siebie zarówno animacjami, jak i długością. Dlatego możemy wybrać rodzaj reklamy, który najbardziej przypadnie nam do gustu. Co więcej, każdy szablon został zatytułowany, dzięki czemu zawsze dowiemy się, jaki jest najważniejszy cel danego filmu. Przedstawienie marki, informacja o rabacie, czy też promocja danej aplikacji to jedynie niektóre filmy, jakie oferuje nam YouTube Video Builder.

Nie możemy również zapomnieć o tym, że do każdego szablonu konieczna jest określona liczba zasobów. Co więcej, zmianie ulegają również wymiary grafik, jakie będziemy zobowiązani przekazać narzędziu. To, co będzie potrzebne, zostanie nam powiedziane, kiedy będziemy wybierali dany layout. Z kolei dokładne rozmiary poznamy dopiero w trakcie tworzenia reklamy na YouTube. W związku z tym, zanim rozpoczniemy pracę, warto zapoznać się z każdym z szablonów.

Czy tworzenie wideo jest trudne?

Wiele osób uważa, że nie poradzi sobie ze stworzeniem filmu reklamowego. Wbrew pozorom jest to naprawę łatwe zadanie, dlatego nikt nie powinien mieć z nim problemu. W momencie, gdy już wybierzemy nasz wymarzony szablon, dodajemy logo, zdjęcia, a także wybieramy podstawowy kolor oraz napisy. Na samym dole będzie ukazana oś, dzięki której będziemy mogli dostrzegać nasze zmiany w czasie rzeczywistym. Co więcej, w przypadku, gdy zdecydujemy się na nieco dłuższą reklamę, będziemy nawet znali moment, w którym użytkownik będzie miał prawo ją pominąć. Tworzenie samego filmu to naprawdę bardzo proste zadanie. Wszelkie informacje, takie jak rozmiar grafik, czy limit znaków dla danej treści, zostaną nam podane w trakcie kreowania wideo. Na końcu będziemy mogli wybrać gotową muzykę oraz czcionkę.

Co zrobić, kiedy już stworzymy swój film?

Kiedy nasz film zostanie wygenerowany, będziemy mogli zobaczyć efekt. Jeśli coś się nam nie spodoba, to bez żadnego problemu będziemy mogli cofnąć się do etapu jego edytowania. W przypadku, gdy wszystko będzie w porządku, nasza reklama na YouTube będzie gotowa. Teraz możemy udostępnić ją na wybranym z kanałów. Na samym początku będzie on oznaczony jako niepubliczny, dlatego swobodnie będziemy mogli zmienić tytuł, opis, jak i tagi. Opublikowany już film możemy wykorzystać jako naszą własną reklamę w kampanii wideo.

Jak widać, YouTube Video Builder to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Interfejs tego narzędzia jest bardzo prosty, dlatego z jego obsługą poradzi sobie absolutnie każdy. Dla wielu osób stworzenie filmu od podstaw jest bardzo trudne, a właśnie na to pozwala nam YouTube Video Builder. Mimo tego, że dodanie logo, czy grafik to pestka, to należy zwrócić uwagę na to, aby dobrze je wykorzystać. Należy zwrócić uwagę, aby wszystko znajdowało się w odpowiedniej kolejności, a także zawrzeć chwytliwe treści. W przeciwnym razie nasza reklama na YouTube nie będzie efektywna, a tego nie chce nikt z nas.

 

Przeczytaj także:

Reklama w Google Cennik – Ile kosztuje kampania Google Ads?

Reklama w Google Cennik – Ile kosztuje kampania Google Ads?

Każdy kto prowadzi firmę i choć trochę korzysta z internetu, na pewno słyszał o płatnych reklamach sponsorowanych. Ich liderem jest oczywiście Google. Niegdyś te reklamy nazywały się Google Adwords. Od pewnego czasu ich nazwa uległa zmianie na Google Ads. Nie będziemy...

YouTube Dni Kultury – rusza trzydniowy festiwal

YouTube Dni Kultury – rusza trzydniowy festiwal

Kultura odżywa po kryzysie - na żywo i w formie online. Przez trzy dni, od 18. do 20. września można wziąć udział w wydarzeniu „YouTube Dni Kultury”, bez wychodzenia z domu. Warto! Więcej na temat „YouTube Dni Kultury” Inicjatywa powstała we współpracy z polskimi...