PrestaShop jako platforma sklepu internetowego

sty 2, 2019

Czas czytania: 5 minuty

PrestaShop od 2007 roku, stanowi w stu procentach darmowe narzędzie do tworzenia sklepów internetowych, zarówno dla małych, jak i dużych firm. Dzięki niemu każdy ma możliwość uruchomienia i prowadzenia swojego sklepu online, bez miesięcznych opłat i prowizji od sprzedaży. PrestaShop to oprogramowanie e-commerce, które we współpracy z potężnymi liderami branży, takimi jak: Google, eBay, PayPal, dają bogactwo funkcji i potężne możliwości, wpływające na sukces i renomę firmy. Od ponad 10 lat społeczność PrestaShop, na którą składają się liczni eksperci, programiści, handlowcy, freelancerzy, a przede wszystkim perfekcjoniści – dbają o to, aby zaspokajać potrzeby z zakresu e-handlu na całym świecie. Ta wspólna ambicja i zapał sprawiła, że PrestaShop stała się jedną z najpopularniejszych platform handlowych, z której obecnie korzysta ponad 270 000 sklepów internetowych i cały czas poszerza ona grono swoich zwolenników.

Sklep internetowy – korzyści

Handel elektroniczny stanowi obecnie bardzo popularną formę zysku. Internet daje bowiem możliwość pełnoprawnego i legalnego kupowania i sprzedawania produktów, za pośrednictwem sklepów internetowych. Tradycyjne zakupy stają się coraz mniej atrakcyjne dla klientów i zostają stopniowo wypierane przez formę zakupów online, która niesie za sobą większe korzyści zarówno dla nabywców, jak i właścicieli platform.
Przede wszystkim sklep internetowy gwarantuje swobodę zakupów. Wymarzony produkt można bowiem kupić, siedząc wygodnie w fotelu z kubkiem gorącej kawy w ręku, bez obaw o długie kolejki, brak miejsc parkingowych i przeciskającego się tłumu. Zakupy online można zrobić o każdej porze dnia i nocy, korzystając z aktualnych promocji, oszczędzając przy tym cenny czas i pieniądze. Co więcej, to właśnie w internecie znajduje się największy wybór towarów, a produkty, na życzenie klienta, dostarczane są prosto do drzwi zamawiającego.
Sklep internetowy daje mnóstwo korzyści nie tylko gościom platformy, ale również ich właścicielom. To doskonała wizytówka firmy, ceniącej sobie zadowolenie klientów oraz odpowiedni wizerunek marki w ogólnoświatowej sieci. To sukcesywne poszerzanie targetów o klientów zagranicznych i tworzenie godnego rywala dla konkurencji. Ponadto sklep internetowy pozwala zwiększyć ergonomię pomieszczeń, zoptymalizować liczbę pracowników i zredukować niosące z tym olbrzymie koszty.

Agusto - sklep na PrestaShop

PrestaShop – dlaczego warto?

Nie trudno zauważyć, że obecnie prócz dobrego pomysłu na biznes, trzeba zadbać również o odpowiednią reklamę i oprawę sklepu, by wyróżnić się na tle konkurencji i przykuć uwagę gości. Na skuteczność sprzedaży i sukces sklepu internetowego, ma wpływ przede wszystkim szata graficzna, charakter sklepu oraz łatwość zamawiania produktów. To decydujące czynniki, zapewniające wiarygodność marki oraz skutecznie pracujące na zaufanie klienta. Warto więc postawić na odpowiednie oprogramowanie sklepowe, które nie tylko zaskoczy gości unikatowym designem, ale będzie również łatwe w obsłudze i przyjazne użytkownikom.
PrestaShop daje wiele możliwości, nawet początkującym przedsiębiorcom. Posiadając podstawową wiedzę na temat open source i e-commerce, można w krótkim czasie stworzyć swój osobisty biznes online, w oparciu o profesjonalną platformę handlową. PrestaShop to przede wszystkim:

 • Prosta obsługa – znacząca cecha, dla osób bez doświadczenia, które pragną zaistnieć w branży internetowej. Program nie tylko ma bardzo intuicyjny interfejs; przyswajalny, prosty język, ale również przejrzystą formę, dzięki czemu użytkownik sprawnie poradzi sobie z instalacją oraz obsługą całej platformy.
 • Mobilność – bardzo ważna funkcja w czasach, gdzie stacjonarne komputery i laptopy wymieniane są na smartphony i tablety. PrestaShop daje możliwość zoptymalizowania witryny pod kątem urządzeń mobilnych. Dzięki temu sklep internetowy jest przejrzysty, czytelny i w pełni funkcjonalny nawet w małej rozdzielczości ekranu telefonu.
 • Wielojęzyczność – skrypt PrestaShop został przetłumaczony na ponad czterdzieści różnych języków. Dostosowanie strony do potrzeb obcokrajowców, znacząco podnosi komfort zakupów i poszerza grono klientów z całego świata, którzy za zamówione produkty mogą również płacić w swojej narodowej walucie.
 • Różnorodność szablonów – oprogramowanie e-commerce PrestaShop oferuje ponad 2000 oryginalnych szablonów, które wyróżniają się wyjątkową kolorystką i wzornictwem. Prócz gotowych propozycji, platforma daje możliwość personalnej modyfikacji i dopasowania wyglądu sklepu internetowego do jego charakteru i formy, tak by na długo zapadł on w pamięć gości.
 • Wsparcie ekspertów – PrestaShop na każdym etapie oferuje pomoc profesjonalistów, szkolenia online i doradztwo w zakresie open source i e-commerce. Udziela również wsparcia technicznego w problemowych sytuacjach, co stanowi mocny, często decydujący walor platformy.
 • Dodatki – decydując się na PrestaShop, otrzymujemy w pakiecie całe mnóstwo narzędzi, kuponów i bonów rabatowych, które nie tylko zapewnią skuteczną kampanię marketingową ale również wysoką pozycję w wyszukiwarkach internetowych, zwiększającą ruch na stronie, dzięki niezawodnym aplikacjom SEO.

Szablony i moduły PrestaShop

Mimo iż PrestaShop zawiera aż 350 darmowych funkcji oraz domyślny szablon kompatybilny z urządzeniami mobilnymi, to program udostępnia również rynek dodatków PrestaShop Addons, w którym znaleźć można ponad 5 tysięcy dodatkowych modułów i profesjonalnych szablonów, umożliwiających jeszcze lepszą personalizację sklepu internetowego.

Stwórz niepowtarzalny wygląd swojego sklepu internetowego z szablonami PrestaShop Addons

Szablony PrestaShop, umożliwiają dostosowanie wyglądu i stylu sklepu internetowego do jego swoistego charakteru. Każdy szablon w Addons jest łatwy w instalacji, aktualizacji i ewentualnej konfiguracji, a dobierać go można ze względu na dwie kategorie:

 • styl – w którym właściciel ma do wyboru takie opcje jak: styl minimalistyczny, przejrzysty, neutralny, oryginalny i barokowy
 • sektor biznesowy – uzależniony od formy prowadzonej działalności, m.in. „Biżuteria & Akcesoria”, „Dom & Ogród”, „Zdrowie & Uroda”, „ Samochody”, „Zwierzęta” i wiele, wiele innych.

Mimo iż te najbardziej dopracowane szablony są płatne, to jednak warto zainwestować w odpowiedni wizerunek swojej marki w sieci, z myślą o przyszłościowe korzyści. Często również pokazują się sezonowe promocję na efektowne szablony.

Moduły PrestaShop Addons zapewnią najwyższą funkcjonalność sklepu internetowego

Moduł stanowi rodzaj wtyczki, niewielkiej aplikacji, która w pełnej integracji ze stworzonym sklepem internetowym daje ogrom możliwości i funkcji, usprawniających przegląd witryny i podwyższających komfort zakupów.
PrestaShop Addons to ponad 3000 różnych modułów, dostosowanych do osobistych potrzeb przedsiębiorcy, mających na celu między innymi: zdobycie zaufania klientów, zwiększenie ruchu w sklepie internetowym, ułatwienie nawigacji czy udoskonalenie i podwyższenie wskaźnika konwersji.
Przykładowe, najbardziej popularne moduły PrestaShop Addons:

 • Amazon Market Place – zdecydowany bestseller wśród modułów. Pozwala na pozyskiwanie nowych klientów, optymalizuje widoczność produktów na platformach e-commerce oraz skutecznie zwiększa sprzedaż.
 • SEO Expert – znacząco poprawia pozycję sklepu internetowego w wynikach wyszukiwarek internetowych, plasując witrynę na pierwszej stronie takich wyszukiwarek jak Google, Yahoo czy Bing. Pozwala zaoszczędzić czas i poprawić sprzedaż, dzięki większej liczbie odwiedzin.
 • Oficjalny PayPal (darmowy) – oferuje bezpieczny środek płatności, cieszący się zaufaniem ponad 220 mln użytkowników na całym świecie. Ten moduł znacząco zwiększa lojalność klientów, a dzięki funkcji One Touch, sprawia, że kupowanie jest jeszcze szybsze niż dotychczas.
 • Advanced Search 4 – ułatwia wyszukiwania na stronie. Dedykowane sklepom, oferującym duży wybór produktów.
 • Moduł SEO Image – automatycznie generuje atrybuty „alt tag”, czyli przypisuje elementowi graficznemu kilka kluczowych fraz, dzięki czemu poprawia widoczność i pozycję strony w internecie.

 

Funkcjonalny sklep internetowy dzięki PrestaShop

Nie ma idealnego oprogramowania, więc i PrestaShop posiada kilka wad, które nie mają większego wpływu na funkcjonowanie sklepu internetowego i mimo wszystko stawiają tą platformę handlową open source w czołówce oprogramowań e-commerce.
To zdecydowanie najlepszy wybór dla początkujących i średnio-zaawansowanych przedsiębiorców. Program cały czas jest również doskonalony i urozmaicany jeszcze lepszymi szablonami i modułami.
By rozpocząć przygodę z PrestaShop, wystarczy za pomocą kilku kliknięć zainstalować platformę handlową, wybrać odpowiedni hosting; spersonalizować swój sklep internetowy, wybierając szatę graficzną, odpowiednie moduły i narzędzia marketingowe oraz odpowiednio opisać misję swojej firmy, promując swoje najlepsze produkty, w oparciu o standardy SEO.
Systematycznie dbając o pozycję sklepu w Internecie oraz oferując oryginalne produkty w atrakcyjnych cenach, PrestaShop zadba o całą resztę, przynosząc wysokie zyski i powodzenie.

Autor wpisu
Jakub Werelich
Jakub Werelich

Specjalista SEO

Przeczytaj także:

Pozycjonowanie Wrocław

Pozycjonowanie Wrocław

Samo posiadanie firmowej strony internetowej, to dalece za mało aby osiągnąć rynkowy sukces. Ważnym jest, aby nasza witryna była widoczna w wyszukiwarce Google! Stąd tak istotnym elementem marketingu internetowego jest pozycjonowanie stron. Jako agencja Media Click...

Minister finansów na granicy zawału – błędny kurs Euro w Google

Google, jako jedno z najpopularniejszych narzędzi wyszukiwania i platform finansowych, dostarcza użytkownikom aktualne informacje na temat kursów walut. Aby dostarczać te informacje, Google korzysta z różnych źródeł danych, w tym od zewnętrznych dostawców. Głównym...

Shoper Kampanie – Czy to się opłaca? Opinie i Cennik

Shoper Kampanie – Czy to się opłaca? Opinie i Cennik

Shoper to jedna z popularnych platform e-commerce, która działa w modelu SaaS. Korzystają z niej osoby, które chcą szybko i wygodnie założyć sklep internetowy. Firma zapewnia szeroki wybór pakietów, odpowiednich zarówno dla małych e-sklepów, jak i tych działających na...