fbpx

Shoper Kampanie – Czy to się opłaca? Opinie i Cennik

Paź 9, 2020

Shoper to jedna z popularnych platform e-commerce, która działa w modelu SaaS. Korzystają z niej osoby, które chcą szybko i wygodnie założyć sklep internetowy. Firma zapewnia szeroki wybór pakietów, odpowiednich zarówno dla małych e-sklepów, jak i tych działających na szerszą skalę i wielokanałowo. Wśród usług, z których można skorzystać, są również kampanie Shoper. Zobacz, jak dokładnie wygląda oferta i czy warto z niej skorzystać.

Co to jest Shoper?

Shoper jest platformą e-commerce, na której możesz założyć i prowadzić sklep internetowy. Serwis działa w modelu SaaS, co oznacza, że aby z niego skorzystać nie musisz inwestować w hosting, ani wdrażać systemu na stronę www. Jeśli chcesz otworzyć prosty, standardowy e-sklep, wymagający typowego zestawu funkcjonalności, skorzystanie z rozwiązania tego typu to najlepszy kierunek działania. Wybierając je, uiszczasz stałą miesięczną opłatę za dostęp do pakietu określonych usług i możesz szybko rozpocząć działalność.

kampanie shoper - darmowa wycena

Warto wiedzieć, że Shoper:

 • pozwala na integrację sprzedaży prowadzonej wieloma kanałami – tj. przez e-sklep, a także na Allegro oraz na Facebooku,
 • zapewnia możliwość wdrożenia wszystkich popularnych metod płatności oraz integrację z najczęściej wybieranymi platformami kurierskimi,
 • umożliwia stworzenie responsywnego sklepu, w zgodzie z aktualnymi wymogami SEO.

Trzeba jednak pamiętać, że samo założenie i prowadzenie sklepu to tylko jedna strona medalu. Drugą jest skuteczne jego zwiększenie widoczności w sieci. Temu celowi służą kampanie promocyjne.

W tym obszarze Shoper również udziela wsparcia.

Na jakich zasadach działają Shoper Kampanie?

Usługa Shoper Kampanie jest dostępna we wszystkich pakietach udostępnianych przez tę platformę e-commerce. Można to więc uznać za jej dużą zaletą – zwłaszcza, że mało który właściciel sklepu internetowego jest w stanie samodzielnie przeprowadzić skuteczną kampanię Google czy inne działania marketingowe.

Shoper kampania - wymagania dla sklepu internetowego

Shoper kampania – wymagania dla sklepu internetowego

Jakie obszary obejmują Shoper Kampanie?

Standardowy pakiet marketingowy oferowany przez Shoper może objąć:

 • prowadzenie kampanii produktowej Google Shopping – to najpotężniejsza metoda promocji e-sklepów, ponieważ Google daje ogromną gamę narzędzi zwiększających widoczność. Linki sponsorowane, reklamy na portalach (w tym te wykorzystujące remarketing), promocja w systemie Google Shopping: to wszystko może doprowadzić do szybkiego wzrostu ruchu w sklepie, a także podniesienia się poziomu konwersji,
 • obsługę kampanii na Facebooku – mowa zarówno o prowadzeniu standardowych działań w ramach Facebook Ads, jak i o integracji z Messengerem i Instagramem,
 • promocji ofert na Allegro – to istotne dla e-sklepów, które dystrybuują produkty z wykorzystaniem tego kanału,
 • prowadzenie działań skoncentrowanych na pozycjonowaniu – mających na celu długofalowe zwiększenie widoczności e-sklepu w wyszukiwarkach.

Jak zatem widać, zakres możliwości, jakie dają Shoper Kampanie w obszarze marketingu wydaje się spory. Obejmuje on również takie kanały jak YouTube, Gmail.

Warto przy tym zauważyć, że platforma ma status Partnera Google PREMIER oraz oficjalnego Partnera Marketingowego Facebooka i Allegro Ads Partner.

Ile kosztują Shoper Kampanie? Cennik

Prowadzenie kampanii marketingowych przez Shoper nie jest wliczone w koszt wykupionego przez Ciebie pakietu e-commerce. To dodatkowe usługi, które są opcjonalne dla właściciela sklepu prowadzonego na tej platformie. Minimalny, startowy koszt kampanii to 499 zł dla każdego z kanałów, którym może być ona prowadzona.

Na ostateczny wydatek, jaki poniesiesz na ich prowadzenie, składają się:

 • rzeczywiste koszty reklamy, a więc opłaty naliczane najczęściej w systemie PPC/PPV (za odsłonę/ kliknięcie), w zależności od tego, jakim kanałem jest prowadzona kampania promocyjna,
 • opłata za korzystanie z usługi Shoper Kampanie.

Opłaty naliczane są przez Shoper Kampanie w „modelu mieszanym”. Oznacza to, że platforma pobiera 10% od wydatków na kampanię oraz procent od wygenerowanej sprzedaży. Jego wielkość jest uzależniona od wartości ROAS, a więc stosunku przychodów do wydatków. Przy ROAS poniżej 500% jest to 3%, a powyżej 500% – 5%.

Uwaga! Powyższy opis dotyczy jedynie reklam w systemach Google Ads i Facebook Ads. Za usługę reklamy w systemie Allegro pobierana jest stała prowizja w wysokości 15% kwoty przeznaczonej na kampanię.

W przypadku usług związanych z pozycjonowaniem dostępne są 3 ustandaryzowane pakiety, za które miesięczna opłata wynosi od 549 do 1099 zł, w zależności od wybranego zakresu usług.

Jakie zalety i wady mają Shoper Kampanie? Opinie

Dużą zaletą Shoper Kampanii jest przede wszystkim ich łatwa dostępność – użytkownik platformy może uzyskać wszystkie usługi w ramach współpracy z jednym partnerem w zakresie e-commerce. Ważny jest również fakt, że dzięki własnej porównywarce cen CSS Shoper, kliknięcia w reklamy produktowe są 20% niższe.

Warto jednak pamiętać o tym, że:

 • Shoper nie jest typową agencją digital, lepiej zlecić to wyspecjalizowanym ekspertom (takim jak my), którzy nie tylko bardzo dobrze znają Shopera ale też od lat prowadzą kampanie SEO, PPC w oparciu o ten skrypt. Darmowa wycena, Sprawdź nasze Historie sukcesu.
 • usługi są ustandaryzowane, co oznacza, że może być je trudniej dostosować do własnego budżetu na kampanię oraz specyfiki działalności sklepu,
 • problem z rozliczeniem konwersji – przypisanie konwersji nie temu kanałowi, który faktycznie był odpowiedzialny za sprzedaż
 • platforma obsługuje bardzo dużą liczbę klientów, co jest zaletą i wadą zarazem – można mieć wątpliwości w kwestii indywidualizacji procesu realizacji usług.

Pewne jest jedno: zanim zdecydujesz się na skorzystanie z Shoper Kampanii, koniecznie sprawdź inne dostępne na rynku opcje. Współpraca z zewnętrzną agencją digital wcale nie musi dla Ciebie oznaczać większej ilości formalności ani utrudnień. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się i porozmawiaj z naszym doradcą!

Przeczytaj także:

Jak odpowiadać na negatywne opinie w Google Maps?

Jak odpowiadać na negatywne opinie w Google Maps?

Obecnie w niemal każdej branży panuje duża konkurencja. Pytanie więc, czym kierować się przy wyborze konkretnego dostawcy usług lub produktów? Wielu konsumentów przy podejmowaniu decyzji kieruje się opiniami innych – nie tylko wyrażonymi przez przyjaciół lub...

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

Prowadzisz sklep internetowy i zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób zwiększyć sprzedaż? To poważne wyzwanie – zwłaszcza, że konkurencji w świecie e-commerce przybywa dosłownie z dnia na dzień. Są jednak sposoby na to, aby krok po kroku zwiększyć liczbę transakcji i...

Błąd 404 – co oznacza i jak go naprawić?

Błąd 404 – co oznacza i jak go naprawić?

Błąd 404 jest chyba najbardziej znanym błędem wśród użytkowników internetu. Czy istnieje jakakolwiek osoba korzystająca z sieci, która nigdy nie miała z nim do czynienia? Śmiemy w to wątpić. Błąd 404, czyli „żądana strona nie została odnaleziona” wzbudza mnóstwo...