Shoper Kampanie – Czy to się opłaca? Opinie i Cennik

paź 9, 2020

Czas czytania: 5 minuty

Shoper to jedna z popularnych platform e-commerce, która działa w modelu SaaS. Korzystają z niej osoby, które chcą szybko i wygodnie założyć sklep internetowy. Firma zapewnia szeroki wybór pakietów, odpowiednich zarówno dla małych e-sklepów, jak i tych działających na szerszą skalę i wielokanałowo. Wśród usług, z których można skorzystać, są również kampanie Shoper. Zobacz, jak dokładnie wygląda oferta i czy warto z niej skorzystać.

Co to jest Shoper?

Shoper jest platformą e-commerce, na której możesz założyć i prowadzić sklep internetowy. Serwis działa w modelu SaaS, co oznacza, że aby z niego skorzystać nie musisz inwestować w hosting, ani wdrażać systemu na stronę www. Jeśli chcesz otworzyć prosty, standardowy e-sklep, wymagający typowego zestawu funkcjonalności, skorzystanie z rozwiązania tego typu to najlepszy kierunek działania. Wybierając je, uiszczasz stałą miesięczną opłatę za dostęp do pakietu określonych usług i możesz szybko rozpocząć działalność.

Porównanie Shoper Kampanie vs Kampanie Google Ads w Media Click
Lp. Shoper Kampanie Kampania Google Ads w Media Click
Prowizja od sprzedaży 1,00% 0,00%
Analityka internetowa BRAK ZAAWANSOWANA
Sezonowe kampanie remarketingowe BRAK TAK
Ratowanie porzuconych koszyków BRAK TAK
Google Analytics BRAK TAK
Modele atrybucji BRAK TAK
Praca na wyłączność BRAK TAK
Dostęp do konta reklamowego BRAK TAK
ROAS na poziomie kampanii BRAK TAK

Jak widać na powyższej tabeli, kampanie Shoper są dużo droższe niż standardowe kampanie Google Ads / Facebook Ads prowadzone przez freelancerów czy też agencje SEM. Zlecając kampanię reklamową dla swojego sklepu w Media Click otrzymują Państwo gwarancję jakości.

Warto wiedzieć, że Shoper:

 • pozwala na integrację sprzedaży prowadzonej wieloma kanałami – tj. przez e-sklep, a także na Allegro oraz na Facebooku,
 • zapewnia możliwość wdrożenia wszystkich popularnych metod płatności oraz integrację z najczęściej wybieranymi platformami kurierskimi,
 • umożliwia stworzenie responsywnego sklepu, w zgodzie z aktualnymi wymogami SEO.

Trzeba jednak pamiętać, że samo założenie i prowadzenie sklepu to tylko jedna strona medalu. Drugą jest skuteczne jego zwiększenie widoczności w sieci. Temu celowi służą kampanie promocyjne.

W tym obszarze Shoper również udziela wsparcia.

Na jakich zasadach działają Shoper Kampanie?

Usługa Shoper Kampanie jest dostępna we wszystkich pakietach udostępnianych przez tę platformę e-commerce. Można to więc uznać za jej dużą zaletą – zwłaszcza, że mało który właściciel sklepu internetowego jest w stanie samodzielnie przeprowadzić skuteczną kampanię Google czy inne działania marketingowe.

Shoper kampania - wymagania dla sklepu internetowego

Shoper kampania – wymagania dla sklepu internetowego

Jakie obszary obejmują Shoper Kampanie?

Standardowy pakiet marketingowy oferowany przez Shoper może objąć:

 • prowadzenie kampanii produktowej Google Shopping – to najpotężniejsza metoda promocji e-sklepów, ponieważ Google daje ogromną gamę narzędzi zwiększających widoczność. Linki sponsorowane, reklamy na portalach (w tym te wykorzystujące remarketing), promocja w systemie Google Shopping: to wszystko może doprowadzić do szybkiego wzrostu ruchu w sklepie, a także podniesienia się poziomu konwersji,
 • obsługę kampanii na Facebooku – mowa zarówno o prowadzeniu standardowych działań w ramach Facebook Ads, jak i o integracji z Messengerem i Instagramem,
 • promocji ofert na Allegro – to istotne dla e-sklepów, które dystrybuują produkty z wykorzystaniem tego kanału,
 • prowadzenie działań skoncentrowanych na pozycjonowaniu – mających na celu długofalowe zwiększenie widoczności e-sklepu w wyszukiwarkach.

Jak zatem widać, zakres możliwości, jakie dają Shoper Kampanie w obszarze marketingu wydaje się spory. Obejmuje on również takie kanały jak YouTube, Gmail.

Warto przy tym zauważyć, że platforma ma status Partnera Google PREMIER oraz oficjalnego Partnera Marketingowego Facebooka i Allegro Ads Partner.

Ile kosztują Shoper Kampanie? Cennik

Prowadzenie kampanii marketingowych przez Shoper nie jest wliczone w koszt wykupionego przez Ciebie pakietu e-commerce. To dodatkowe usługi, które są opcjonalne dla właściciela sklepu prowadzonego na tej platformie. Minimalny, startowy koszt kampanii to 499 zł dla każdego z kanałów, którym może być ona prowadzona.

Na ostateczny wydatek, jaki poniesiesz na ich prowadzenie, składają się:

 • rzeczywiste koszty reklamy, a więc opłaty naliczane najczęściej w systemie PPC/PPV (za odsłonę/ kliknięcie), w zależności od tego, jakim kanałem jest prowadzona kampania promocyjna,
 • opłata za korzystanie z usługi Shoper Kampanie.

Opłaty naliczane są przez Shoper Kampanie w „modelu mieszanym”. Oznacza to, że platforma pobiera 10% od wydatków na kampanię oraz procent od wygenerowanej sprzedaży. Jego wielkość jest uzależniona od wartości ROAS, a więc stosunku przychodów do wydatków. Przy ROAS poniżej 500% jest to 3%, a powyżej 500% – 5%.

Uwaga! Powyższy opis dotyczy jedynie reklam w systemach Google Ads i Facebook Ads. Za usługę reklamy w systemie Allegro pobierana jest stała prowizja w wysokości 15% kwoty przeznaczonej na kampanię.

W przypadku usług związanych z pozycjonowaniem dostępne są 3 ustandaryzowane pakiety, za które miesięczna opłata wynosi od 549 do 1099 zł, w zależności od wybranego zakresu usług.

Jakie zalety i wady mają Shoper Kampanie? Opinie

Dużą zaletą Shoper Kampanii jest przede wszystkim ich łatwa dostępność – użytkownik platformy może uzyskać wszystkie usługi w ramach współpracy z jednym partnerem w zakresie e-commerce. Ważny jest również fakt, że dzięki własnej porównywarce cen CSS Shoper, kliknięcia w reklamy produktowe są 20% niższe.

Warto jednak pamiętać o tym, że:

 • Shoper nie jest typową agencją digital, lepiej zlecić to wyspecjalizowanym ekspertom (takim jak my ;-), którzy nie tylko bardzo dobrze znają Shopera ale też od lat prowadzą kampanie SEO, PPC w oparciu o ten skrypt. Darmowa wycena, Sprawdź nasze Historie sukcesu lub przykładowe efekty poniżej.
 • usługi są ustandaryzowane, co oznacza, że może być je trudniej dostosować do własnego budżetu na kampanię oraz specyfiki działalności sklepu,
 • platforma obsługuje bardzo dużą liczbę klientów, co jest zaletą i wadą zarazem – można mieć wątpliwości w kwestii indywidualizacji procesu realizacji usług (my pracujemy na wyłączność w danej branży).
 • Shoper podaje wartości ROAS nie uwzględniając swojej prowizji co skutkuje zawyżeniem wartości.

Pewne jest jedno: zanim zdecydujesz się na skorzystanie z Shoper Kampanii, koniecznie sprawdź inne dostępne na rynku opcje. Współpraca z zewnętrzną agencją digital wcale nie musi dla Ciebie oznaczać większej ilości formalności ani utrudnień. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się i porozmawiaj z naszym doradcą!

Efekty kampanii prowadzonych przez Media Click (u nas nie płacisz prowizji od sprzedaży!!)

Efekty reklamy sklepu opartego o platformę Shoper przez nasz zespół

 

Efekty kampanii reklamowej sklepu z branży „Dom i Ogród”

 

Kampanie reklamowe sklepu Shoper – Przykładowe wyniki osiągane przez nasz zespół w „Specjalistycznej branży”

Zacznij zarabiać!

Napisz do nas po darmową wycenę!

Autor wpisu
Jakub Werelich
Jakub Werelich

Specjalista SEO

Przeczytaj także:

Czym jest Entity SEO?

Wykorzystanie Entity SEO - Nowa strategia optymalizacji strony internetowej W dzisiejszych czasach, optymalizacja strony internetowej napotyka na wiele wyzwań. Wraz z rozwojem technologii i wzrostem liczby witryn internetowych, konieczne staje się poszukiwanie nowych...

Zapraszamy na konferencję Meet the Magic 2023 do Wrocławia

Jesteś gotowy na wyjątkowe doświadczenie kinematograficzne z videomarketingiem? Jeżeli tak, to konferencja Meet The Magic 2023 jest dla Ciebie! Z radością zapraszamy Cię na fascynującą konferencję poświęconą znaczeniu filmu w komunikacji i marketingu. Wydarzenie...