Shoper Opinie – Najlepsze oprogramowanie sklepu internetowego?

paź 29, 2020

Spis treści

Czas czytania: 10 minuty

Decyzja o założeniu sklepu internetowego dla swojej firmy to początek długiej, ale satysfakcjonującej drogi. Już na samym jej początku należy podjąć bardzo ważną decyzję. Jak ma działać sklep online? Czy będzie wykorzystywał autorski CMS pisany na zamówienie, czy może wykorzystane zostanie jedno z kilku gotowych oprogramowań dla sklepów internetowych? Dziś chcemy przybliżyć ten drugi wariant, w oparciu o oprogramowanie Shoper, który przez wielu specjalistów z branży ecommerce uważany jest za najlepsze oprogramowanie sklepu internetowego.

Co to jest Shoper?

Wyjaśniając w skrócie, jest to kompleksowe oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowego. Shoper jest produktem polskim, stworzonym przez firmę z Krakowa. Rynkowa premiera Shopera przypada na 2005 rok. Do dziś, czyli do roku 2020 z oprogramowania Shoper korzysta już przeszło 13 tysięcy firm. To imponujący wynik, zważywszy na dużą konkurencję w tej branży. Co przekonało ponad 13 tysięcy klientów do tego, aby zaufać właśnie Shoperowi i na tej platformie założyć i prowadzić swój sklep? Trzeba bowiem zrozumieć że za taką decyzją podąża wiele konsekwencji. Wybór oprogramowania sklepu internetowego to „romans” na długi czas. Tym bardziej należy dokładnie poznać wszystkie za i przeciw, zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wyborze platformy e-commerce.

Co oferuje Shoper?

Sklep dla małych i dużych

Przede wszystkim należy zaznaczyć że jest to kompleksowe rozwiązanie, dedykowane dla potrzeb małych, średnich i dużych firm. Rozbudowane funkcjonalności pozwalają stworzyć ładny, szybki i wygodny sklep na kilkadziesiąt produktów, jak i na kilka lub kilkanaście tysięcy. Wszechstronność zastosowań to bardzo ważny argument przemawiający za Shoperem. Szczególnie dla nowo powstałych firm, które w dalszych planach mają rozbudowę asortymentu.

Shoper - poznaj zalety i przeczytaj opinie o najczęśćiej wybieranym esklepie w Polsce

Shoper – poznaj zalety i przeczytaj opinie o najczęśćiej wybieranym esklepie w Polsce

Wszystko dostępne online

W początkowym okresie istnienia Shopera, czyli w latach 2005 do 2010, było to tzw. oprogramowanie pudełkowe, przeznaczone do samodzielnej instalacji na serwerach klientów. Dawało ono możliwości modyfikowania opcji i administrowania całą bazą. Rozwiązanie okazało się jednak mało praktyczne. Po pierwsze konieczność regularnych aktualizacji sprawiała, że poszczególni klienci mniej lub bardziej świadomie rezygnowali z nich. Sklepy przez to nie działały jak trzeba, psując opinię o marce Shoper. Aby uczynić korzystanie z programu łatwiejszym, jego twórcy zdecydowali o gruntownej zmianie funkcjonowania sklepu i przeniesienia oprogramowania na centralny serwer (SaaS). Tak też się stało i tak działa do dziś. Dzięki temu klienci nie muszą interesować się technicznymi aspektami działania sklepu i jego bezpieczeństwem – zajmuje się tym dział IT Shopera. Użytkownicy mają dzięki temu więcej czasu na budowanie korzystnej oferty, marketing i obsługę zamówień.

Wiele powodów, by wybrać Shoper’a

Poniżej prezentujemy szczegółową listę powodów, dla których warto rozważyć wybór oprogramowania Shoper dla sklepu internetowego.

Shoper opinie zadowolonych użytkowników

 • Bardzo intuicyjna obsługa, łatwo integracja z naszym programem księgowo-magazynowym. Zdecydowanie polecam początkującym – stawiającym pierwsze kroki w ecommerce.” Małgorzata Zmuda – Pościel To
 • Wcześniej prowadziliśmy sprzedaż na Woocomerce (WordPress) co zmuszało do ciągłych aktualizacji-prac administracyjnych osób trzecich. W wersji SaaS Shopera ten problem nie występuje.” Mariusz Surówka – Dla Twojego Biura
 • Kluczowa przy wyborze oprogramowania była znajomość platformy przez naszych klientów. Shoper to najpopularniejszy system w Polsce, zna go wiele osób co bardzo ułatwia im zakupy.” Alicja Błysk – Sklep internetowy BŁYSK
 • „Łatwa i błyskawiczna integracja z narzędziami marketingowymi takimi jak Google Ads / Facebook Ads” Szymon Ziółkowski – Sklep internetowy KWIETNIK.PL

Niewątpliwą zaletą Shopera jest jego atrakcyjna cena

Typ Okres rozliczenia Cena detaliczna
Platynowy Pierwszy rok 600 zł netto
Kolejny rok 1485 zł netto
Kolejny miesiąc 140 zł netto
Złoty Pierwszy rok 504 zł netto
Kolejny rok 1009 zł netto
Kolejny miesiąc 94 zł netto
Diamentowy Pierwszy rok 1296 zł netto
Kolejny rok 1859 zł netto
Kolejny miesiąc 174 zł netto
Premium 1 rok 4788 zł netto
1 miesiąc 399 zł netto

1. Integracja Shopera z innym oprogramowaniem

Oprogramowanie sklepu internetowego Shoper - główne menu

Oprogramowanie sklepu internetowego Shoper – główne menu

Firmy korzystają z najróżniejszych programów magazynowych, księgowych i do zarządzania kontaktami. CRM-y, bo o nich mowa, powinny być zintegrowane ze sklepem internetowym. To ważne dla łatwiejszej i szybszej obsługi zamówień i analizowania stanów magazynowych. Integracja sklepu z oprogramowaniem firmowym sprawia, że dane dotyczące faktur będą automatycznie importowane do programu księgowego. Odpada zatem konieczność ich ręcznego kopiowania lub przepisywania. Jest to nie tylko czasochłonne, ale również stwarza ryzyko pomyłek i błędów. Integracja Shopera pozwala również w czasie rzeczywistym aktualizować stany magazynowe w sklepie i programie. Z każdym kolejnym zamówieniem, ich ilość będzie modyfikowana, bez potrzeby ręcznego korygowania stanów. To duże ułatwienie pracy dla magazynierów, jak również handlowców, którzy wiedzą, co mogą sprzedawać „od ręki”. Shoper może być zintegrowany z większością popularnych CRM dostępnych na rynku.

Shoper integracje – dlaczego to jest ważne?

 • Większa wydajność pracy,
 • Mniej pomyłek,
 • Aktualizacja informacji w czasie rzeczywistym,
 • Kompleksowe połączenie sklepu internetowego z oprogramowaniem firmowym.

2. Sklep Shoper na Facebooku

Wiemy że nie każdy jest miłośnikiem i użytkownikiem Facebooka, ale pod żadnym względem nie można bagatelizować jego skuteczności we wsparciu sprzedaży. Wykorzystując mechanizmy płatnych reklam i promocji postów, a także łatwość komunikowania się z użytkownikami FB, warto sięgnąć i po ten kanał sprzedaży. Mając sklep internetowy Shoper, o wiele łatwiej, szybciej i prościej będzie założyć własny sklep na Facebooku. Jeśli miałoby to przynieść kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt nowych zamówień miesięcznie, to naszym zdaniem warto w to wejść. Tym bardziej że Shoper pozwala na szybkie połączenie domyślnego sklepu z tym w social media.

Shoper na FB – dlaczego to jest ważne?

 • Dywersyfikacja sprzedaży,
 • Zdobywanie nowych rynków,
 • Docieranie do nowych grup klientów,
 • Budowanie świadomości marki,
 • Łatwość komunikacji z klientami.

3. Bezpieczne płatności online w sklepie Shoper

Dziś coraz większa liczba osób jest świadoma cyber zagrożeń. Próby wyłudzenia kodów blik, fałszywe linki do formularzy płatności elektronicznych i inne działania, mające na celu zmusić użytkownika do wykonania przelewu na konto złodzieja. Trzeba przyznać że przedsiębiorcom w niełatwych czasach przyszło prowadzić biznes. Szczególnie ten internetowy. Zapewnienie klientom poczucia bezpieczeństwa jest priorytetowe, jeśli chcemy zachęcić go do zakupu w swoim sklepie. Shoper troszczy się o to kompleksowo, udostępniając bezpieczne i wygodne płatności online w każdym stworzonym sklepie. Intuicyjna obsługa, rozpoznawalne marki operatorów, współpraca ze wszystkimi bankami w Polsce i wiele kanałów płatności do wyboru. Wszystko po to, aby kupowanie w sklepie Shoper było nie tylko bezpieczne, ale i wygodne.

Płatności elektroniczne Shoper – dlaczego to jest ważne?

 • Wygodne płatności kartami kredytowymi, kodem blik lub przelew,
 • Szybkość księgowania transakcji,
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa,
 • Płatności bez logowania się do konta bankowego w osobnej karcie.

4. Zamawianie kurierów i wysyłanie paczek w Shoper

Czy wyobrażasz sobie ręczne wypisywanie kilkunastu, a czasami i kilkudziesięciu listów przewozowych dziennie? Kopiowanie danych, ryzyko pomyłek w adresach, zagubione paczki, wydłużony czas dostawy i związane z tym dodatkowe koszta. To wszystko jest realne i bardzo prawdopodobne. Nie wspominając już o wysokich kosztach takiej pracy, która w wielu firmach mogłaby wymagać dodatkowego pracownika. Na szczęście sklep internetowy Shoper posiada integrację z pośrednikami i wybranymi firmami kurierskimi. Narzędzie pozwala automatycznie zamawiać kurierów, drukować listy przewozowe i etykiety, a to wszystko bez ręcznego wpisywania danych. Są one automatycznie pobierane z formularza zamówienia, w takiej postaci i treści w jakiej wpisał je klient. Daje Ci to pewność, że paczka będzie wysłana na adres podany w zamówieniu, a jakiekolwiek błędy i pomyłki wynikają z winy zamawiającego.

Wysyłanie paczek w Shoper – dlaczego to jest ważne?

 • Minimalny czas konieczny na przygotowanie wysyłek paczek,
 • Wbudowane narzędzie do śledzenia paczki,
 • Duży wybór firm kurierskich i paczkomaty,
 • Łatwiejsza i szybsza obsługa klienta.

5. Sklep internetowy Shoper w porównywarkach cenowych

Czy dziś ktoś jeszcze korzysta z porównywarek cenowych? Można by się o to spierać, ale badania nie pozostawiają wątpliwości. W dalszym ciągu porównywarki cenowe są ważnym źródłem informacji o cenach oraz opiniach o produkcie. Co więcej, produkty obecne w porównywarkach cenowych, bardzo często pozycjonują się lepiej, niż te same produkty w sklepie firmowym. Wynika to m.in. z bardzo dużej popularności i autorytarności porównywarek, które są wyżej pozycjonowane. Mając sklep internetowy Shoper, bardzo łatwo i szybko możesz umieścić jego ofertę w największych porównywarkach cenowych w Polsce. Wystarczy wygenerować plik XML, a następnie zaimportować go w porównywarce, aby uczynić ofertę bardziej dostępną i lepiej widoczną dla innych.

Porównywarki cenowe i Shoper – dlaczego to jest ważne?

 • Większy zasięg produktów,
 • Możliwość porównywania cen i analizowania opinii,
 • Budowanie wizerunku i wiarygodności swojego sklepu,
 • Dodatkowy kanał sprzedaży.

6. Bezpłatne API Shoper

Chcesz dostosować własne oprogramowanie do współpracy ze sklepem internetowym Shoper? Teraz jest to możliwe dzięki udostępnieniu bezpłatnego API Shopera. Dzięki niemu możesz integrować ze sklepem autorskie narzędzia i rozwiązania, wdrażając np. indywidualny system powiadomień klientów lub narzędzia do śledzenia paczek i informowania SMSem o ich dostawie.

Sklep Shoper i jego API – dlaczego to jest ważne?

 • Jeszcze większa elastyczność sklepu,
 • Możliwość tworzenia niestandardowych rowiązań,
 • Łatwość dostosowania pozostałych programów do sklepu internetowego Shoper.

7. Grafika i layout sklepu Shoper

Co odróżniać będzie twój sklep internetowy na oprogramowaniu Shoper od setek innych? Oferta? Produkty? Ceny? Opisy? Owszem. Ale to co jako pierwsze zostanie zauważone przez klientów, to wygląd sklepu. A dokładnie jego layout. Shoper daje możliwość wyboru jednego spośród kilkudziesięciu układów strony. Pozwala to najlepiej dopasować swój sklep do rodzaju oferty, produktów, ich ilości i dotychczasowej identyfikacji wizualnej firmy, zachowując z nią spójność i ciągłość. Oczywiście gotowe layouty mogą mieć grafiki wymienione na autorskie, jak również istnieje możliwość zmiany kolorów dla każdego elementu. Pełna personalizacja wyglądu sklepu Shoper, to jeden z większych jego atutów.

Modyfikacja wyglądu sklepu Shoper – dlaczego to jest ważne?

 • Łatwość dopasowania wyglądu sklepu do potrzeb firmy,
 • Pełna dowolność kreowania wizerunku strony,
 • Intuicyjny i przejrzysty interfejs graficzny,
 • Możliwość zamówienia autorskiego, indywidualnego layoutu.

8. Sklep internetowy Shoper i responsywność

Sklep internetowy Shoper - wersja demo

Sklep internetowy Shoper – wersja demo

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie słyszał o responsywności? Jeśli tak, w kilku słowach wyjaśniamy co kryje się za skrótem RWD. Strony internetowe, które automatycznie zmieniają swój wygląd zależnie od tego, na jakim urządzeniu są wyświetlone. Jeśli jest to komputera z pełnowymiarowym monitorem, prezentują się w oryginalnym rozmiarze. Jeśli natomiast jest to ekran smartfona, uruchomiona zostaje uproszczona wersja strony, zaprojektowana w sposób ułatwiający obsługę na niewielkim ekranie. Każdy sklep internetowy Shoper jest responsywny. Nie trzeba nic włączać, konfigurować i zmieniać. Dzięki RWD Twojego sklepu, możesz do niego przyciągnąć więcej klientów, ułatwiając im analizowanie oferty, porównywanie produktów oraz dokonywanie zakupów.

Sklep RWD – dlaczego to jest ważne?

 • Responsywne sklepy internetowe lepiej się pozycjonują w Google,
 • Sklep internetowy RWD przyciąga więcej klientów,
 • Responsywność sklepu Shoper zapewnia mu nowoczesny wygląd,
 • Opcja RWD jest domyślnie włączona w całym oprogramowaniu Shopera.

9. Pozycjonowanie, SEO i optymalizacja sklepu Shoper

Wiesz czym jest SEO dla sklepu internetowego? To najbardziej naturalna i skuteczna forma reklamy. Od czego zależy SEO i skuteczność pozycjonowania? Między innymi od tego, ja został skonstruowany sklep. Wybierając oprogramowanie e-commerce Shoper, masz pewność że twój sklep będzie przyjazny wyszukiwarkom. Sposób skontrowania strony, a także jego budowa pod względem semantycznym jest przyjazny wyszukiwarkom. Sklepy Shoper szybko i łatwo się indeksują, a następnie pozycjonują. To ważne, ponieważ pozwala to uniknąć niepotrzebnych wydatków na poprawki. Od pierwszego dnia użytkowania, twój sklep internetowy jest gotowy do pozycjonowania w Google na określone słowa i frazy kluczowe.

Shoper SEO Friendly – dlaczego to jest ważne?

 • Sklep gotowy do pozycjonowania od pierwszego uruchomienia,
 • Zgodność z obowiązującymi wytycznymi i standardami Google,
 • Przyjazność dla wyszukiwarek,
 • Wiele możliwości edytowania sklepu pod kątem SEO.

10. Shoper i Google Shopping

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak działają zakupy bezpośrednio w wyszukiwarce Google? Kiedy poszukujesz jakiegoś produktu, to często wyświetlają się jego miniaturki pod oknem wyszukiwarki. Korzystając z nich, możesz dokonać bezpośredniego zakupu z Google, bez wchodzenia na stronę sklepu. To kolejny ukłon w stronę klientów, którym Google chce uczynić zakupy jeszcze przyjemniejszymi. Również chcesz aby produkty z Twojego sklepu wyświetlały się w Google Shopping? Nic trudnego – zajmiemy się tym i pomożemy Ci wyprzedzić konkurencję.

Google Shopping – dlaczego to jest ważne?

 • Dodatkowy kanał zakupowy dla Twojego sklepu,
 • Większa widoczność i rozpoznawalność marki,
 • Atrakcyjny sposób kupowania produktów,
 • Budowanie zaufania do marki swojego sklepu.

11. Kupony rabatowe dla lojalnych klientów

Co przyciąga klientów do sklepu, w którym robią zakupy od dłuższego czasu? A może chcesz zdobyć nowych klientów, nagradzając ich za trud, jaki włożyli w znalezienie Twojego sklepu? Jeśli tak, pomogą Ci w tym kupony rabatowe. Sklep Shoper umożliwia generowanie kodów rabatowych i przypisywanie do nich określonych promocji lub zniżek. Takie kody można następnie wysyłać mailem do klientów lub publikować na stworzonych do tego celu serwisach handlowych. Kody rabatowe to również wyrafinowana forma podziękowania dla stałego klienta, który po raz kolejny kupuje w Twoim sklepie. Dzięki otrzymanemu kodowi, przy kolejnym zamówieniu może otrzymać dużą zniżkę.

Kody w Shoper – dlaczego to jest ważne?

 • Utrwalają lojalność dotychczasowych klientów,
 • Przyciągają nowych,
 • Korzystnie wpływają na atrakcyjność sklepu,
 • Zaciekawiają i zachęcają do odkrycia co się pod nimi kryje.

12. Inteligentna wyszukiwarka

Wyszukiwarki odgrywają coraz większą rolę w sklepach internetowych. Szczególnie tych, które zajmują się sprzedażą specjalistycznego asortymentu. Trudne do wpisania nazwy produktów mogą skutkować literówkami. Algorytm inteligentnej wyszukiwarki, w która wyposażony jest sklep internetowy Shoper, pozwala rozpoznać przestawione przypadkowo litery i dopasować prawidłowe brzmienie słowa. W efekcie klient otrzymuje propozycje prawidłowych produktów, nawet mimo błędnie wpisanej nazwy. Znacząco zwiększa to skuteczność poszukiwań i poprawia szanse na sprzedaż.

Zaawansowana wyszukiwarka w Shoperze – dlaczego to jest ważne?

 • Obsługa synonimów, nazw alternatywnych i literówek,
 • Szybsze odnajdowanie produktów,
 • Podpowiedzi i sugestie podczas wpisywania haseł.

13. Shoper Customer Success

Co oznacza to anglojęzyczne wyrażenie? Odnosi się ono zasadniczo do tego, aby użytkownicy oprogramowania dla sklepów internetowych Shoper, odnosili realne sukcesy w swojej działalności. Oczywiście z pomocą Shopera. Podkreślić po raz kolejny należy, że Shoper nie jest oprogramowaniem pudełkowym, ale aplikacją SaaS. Korzystanie z Shopera odbywa się w modelu abonamentowym, w którym użytkownik co miesiąc reguluje opłatę za dostęp do narzędzia i jego możliwości. Co się stanie po kilku miesiącach, jeśli Shoper nie będzie odpowiadał jego potrzebom? Najpewniej zrezygnuje z płacenia kolejnych subskrypcji, na rzecz poszukiwania nowych rozwiązań e-commerce. Aby tak się jednak nie stało, zespół Shopera ciągle pracuje nad doskonaleniem oprogramowania, a przedstawiciele i edukatorzy informują, doszkalają i przeprowadzają kursy z zakresu efektywnej obsługi Shopera. Wszystko po to, aby jego użytkownicy byli z niego w pełni zainteresowani i nie myśleli o zmianie na inne oprogramowanie.

Shoper dla żądnych sukcesu – dlaczego to jest ważne?

 • Dostęp do bazy wiedzy, kursów i szkoleń,
 • Ciągła praca nad doskonaleniem produkty,
 • Gwarancja że Twój sklep będzie bezpieczny i funkcjonalny.

Shopersklep internetowy dla laików IT

W dalszym ciągu nie jesteś przekonany do wyboru sklepu internetowego na oprogramowaniu Shoper? Czego się najbardziej obawiasz? Oto pytania często zadawane przez naszych klientów, na które zamieszczamy odpowiedzi.

A. Czy będę musiał zajmować się serwerem www i bazami danych?

Nie będziesz musiał. Korzystając z oprogramowania e-commerce Shoper, kwestiami technicznymi, związanymi z dostępnością usługi, szybkością serwerów, wydajnością łączy i bezpieczeństwem połączeń zajmuje się dział IT firmy Shoper. Całodobowe dyżury administratorów są gwarancją tego, że przez 24 godzinę na dobę Twój sklep jest w pełni dostępny, bezpieczny i dobrze chroniony.

B. Czy do sklepu Shoper będę miał adres https i kłódkę przy www?

Innymi słowy pytasz o to, czy sklep będzie posiadał certyfikat SSL. Oczywiście że tak. Sklepy internetowe Shoper są bezpieczne i przyjazne użytkownikom oraz wyszukiwarkom. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie posiadały certyfikatu SSL. Zapewnia on jeszcze lepszą ochronę podczas zakupów i gwarantuje autentyczność strony.

C. Chcę mieć sklep, ale boję się RODO, regulaminów itp. Pomożecie?

Pomożemy! Każdy sklep na oprogramowaniu Shoper jest przystosowany do obowiązujących wymogów prawa. Decydując się na niego, otrzymujesz standardową politykę prywatności, regulamin RODO i inne dokumenty konieczne do funkcjonowania na polskim rynku i spełniania przepisów prawa. Decydując się na Shopera, oszczędzasz już od pierwszego dnia. Na prawnikach, radcach, redakcji tekstów itp.

D. Chcę mieć sklep internetowy w języku obcym. Czy Shoper to potrafi?

Pewnie że potrafi. Powiemy nawet więcej. Twój sklep będzie mógł mieć nieograniczoną ilość wersji językowych. Od jednej do nawet kilkudziesięciu. Ich dodanie jest łatwiejsze niż sądzisz. Aby to zrobić, wcale nie potrzebujesz programistycznej wiedzy. Wystarczy umiarkowana znajomość osługi komputera i internetu, alternatywnie tabletu.

E. Popsułem Shopera – czy ktoś mi pomoże?

Szczerze mówiąc nie będziesz miał co popsuć. Jednak dla bezpieczeństwa, każdego dnia robiona jest kopia zapasowa sklepu, produktów i bazy danych. Wszystko po to, aby w razie przypadkowego skasowania lub awarii serwera, móc szybko przywrócić najświeższe dane. Jeżeli będziesz tego potrzebował, do dyspozycji masz całodobowe wsparcie techniczne, które odpowie na każde Twoje pytanie o sklep Shoper.

Przeczytaj także:

Pozycjonowanie Wrocław

Pozycjonowanie Wrocław

Samo posiadanie firmowej strony internetowej, to dalece za mało aby osiągnąć rynkowy sukces. Ważnym jest, aby nasza witryna była widoczna w wyszukiwarce Google! Stąd tak istotnym elementem marketingu internetowego jest pozycjonowanie stron. Jako agencja Media Click...

Minister finansów na granicy zawału – błędny kurs Euro w Google

Google, jako jedno z najpopularniejszych narzędzi wyszukiwania i platform finansowych, dostarcza użytkownikom aktualne informacje na temat kursów walut. Aby dostarczać te informacje, Google korzysta z różnych źródeł danych, w tym od zewnętrznych dostawców. Głównym...

Shoper Kampanie – Czy to się opłaca? Opinie i Cennik

Shoper Kampanie – Czy to się opłaca? Opinie i Cennik

Shoper to jedna z popularnych platform e-commerce, która działa w modelu SaaS. Korzystają z niej osoby, które chcą szybko i wygodnie założyć sklep internetowy. Firma zapewnia szeroki wybór pakietów, odpowiednich zarówno dla małych e-sklepów, jak i tych działających na...