Awaria Home.pl – największego dostawcy usług hostingowych w Polsce

Wrz 24, 2018

Niemiłe zaskoczenie na początek tygodnia czekało użytkowników wielu dużych serwisów internetowych. Począwszy od godzin porannych zaobserwowano spore utrudnienia w dostępnie do usług home.pl. Ma to związek z awarią, w wyniku której od rana nie działała aplikacja SkyCash i wiele serwisów internetowych. Firma home.pl zajmuje się rejestracją domen internetowych, hostingiem stron WWW i utrzymaniem poczty elektronicznej, dlatego też możemy mówić o utrudnieniach na szeroką skalę.
Oficjalny komunikat wystosowany przez firmę home.pl pojawił się dzisiejszego poranka po godz. 7.00 na jej oficjalnym profilu facebookowym. Poza potwierdzeniem występowania utrudnień w dostępie do stron www, domen oraz paneli administracyjnych, firma home.pl zapewniła, że jej specjaliści cały czas pracują nad jak najszybszym przywróceniem normalnego „ruchu” w Internecie. Kolejny komunikat home.pl został zamieszczony w godzinach przedpołudniowych. Mogliśmy w nim przeczytać o przyczynach awarii. Komunikat szybko jednak został usunięty. W świat poszła jednak informacja o ataku hakerskim, który jest winowajcą dzisiejszych utrudnień w dostępie do Internetu. Home.pl podkreślił, iż był to to największy atak DDoS w liczącej ponad 20 lat historii firmy.
Firma home.pl zapewnia także, że „opisana sytuacja nie miała i nie ma wpływu na bezpieczeństwo danych umieszczonych na serwerach użytkowników korzystających z usług home.pl”. Jest to informacja bardzo istotna z punktu widzenia użytkowników platformy home.pl. Jak wynika z komunikatu o ataku hakerskim zostały już poinformowane odpowiednie organy ścigania, a co za tym idzie, rozpoczął się proces namierzania osób odpowiedzialnych za ten atak. Najprawdopodobniej został on przeprowadzony w dwóch kolejnych etapach. Pierwszy wykryto jeszcze w dniu wczorajszym, w późnych godzinach wieczornych. Wtedy to pojawiły się pierwsze problemy z dostępnością do różnego rodzaju usług internatowych. Miejmy nadzieję, że problem zostanie ostatecznie zażegnany, a winni zostaną znalezieni i pociągnięci do odpowiedzialności.

Przeczytaj także:

Projektowanie logo firmy – jak zrobić to dobrze?

Projektowanie logo firmy – jak zrobić to dobrze?

Logo - czyli najważniejsze etapy projektowania, najlepsze kreatory do tworzenia i historie sławnych logotypów. Czym jest logo, jakie powinno być i do czego tak właściwie służy? – to najczęstsze pytania, jakie przedsiębiorcy zadają profesjonalnym grafikom, chcąc jak...

Konkursy na Facebooku – czy warto i jak się do tego zabrać?

Konkursy na Facebooku – czy warto i jak się do tego zabrać?

Konkursy na Facebook’u to temat, który od dawna wzbudza ogromne zainteresowanie. Wywołują one zarówno wśród odbiorców, jak i administratorów fanpage’y różnorodne emocje. Internauci chętnie decydują się na wzięcie w nich udziału, ponieważ zasady są stosunkowo proste, a...

Wrocław - Poland

ul. Aleksandra Ostrowskiego 30

53-238 Wrocław

hello@pokaż email

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek

8:00 - 16:00

(71)pokaż numer

Pomoc Techniczna

(71)pokaż numer

bok@pokaż email